19.4.10
Вчителям не бути дерслужбовцями.
Ідея надання вчителям статусу держслужбовців виникла через бажання підвищити престижність цієї професії, а значить, як наслідок, і якість освіти. Введення Зовнішнього незалежного оцінювання знань випускників шкіл дало змогу виміряти якість освіти, але підвищувати цю якість у освітян немає жодних стимулів: заробітна плати вкрай низька, а робота досить важка для того щоб за неї „триматися”.
Логіка парламентарів полягає в тому, що державна служба, по-перше, накладає на працівника досить багато обмежень, а по-друге, розширення кола державних службовців викличе необхідність у зміні великого масиву законодавства і перебудові багатьох усталених відносин.
Власне, надання статусу державного службовця дасть освітянам три додаткові стимули цінувати свою роботу та намагатися виконувати її якомога краще: заробітна платня та (особливо) широка система „доплат”, пільги і пенсійне забезпечення. І тут можна зрозуміти депутатів, що це все (підняття заробітної платні й формування системи індексації і адекватних додаткових стимулюючих виплат, надання пільг та встановлення рівня пенсійного забезпечення як у держслужбовців) можна зробити і без надання освітянам відповідного статусу.
Будемо сподіватись, що держава зробивши перший крок у реформуванні системи освіти – створення механізму адекватного вимірювання якості освіти за допомогою ЗНО, зробить і другий – покращення якості середньої освіти методом підняття престижу педагогічної праці.
Опубліковано Михайло Ізюмський о 11:32 0 коментарі
18.4.10
"Єдиний податок" стане нецікавим та недоступним?
На мою думку. зміни про які йдеться в цій статті, обов'язково вплинуть на діяльність НУО, тому публікую тут цей матеріал і запрошую до обговорення питання, як саме реформа спрощеної системи оподаткування та звітності вплине на "третій сектор".
В одному зі своїх блискучих нарисів в тижневику „Дзеркало тижня” відомий аналітик Олександр Кірш писав:
„...в стране существует негласный общественный договор — нигде не зафиксированный, но реально соблюдаемый гораздо более скрупулезно, чем написанные законы. Текст его совсем невелик и может быть приведен полностью прямо тут: «Вам — офшоры, нам — единый налог».
Ни подписей, ни даты, но соблюдается все равно. И посягающим на такую социальную святыню надо бы осознавать, на что они поднимают руку, на что покушаются и какую основу основ социального согласия пытаются сотрясать”.
Схоже що представники великого бізнесу, які остаточно закріпилися на владному олімпі, вирішили таки порушити цю „угоду”.
Опубліковано Михайло Ізюмський о 19:17 0 коментарі
15.4.10
Нотатки про зайнятість інвалідів. Ч. 3: Концепт НІССПІ
У цій частині запропоную свій варіант розв’язання даної проблеми. Власне, це є концепція створення та функціонування спеціального сервісу, який може стати дієвим інструментом для підвищення ефективності дій усіх залучених сторін, а не тільки НУО, а також тим елементом, навколо якого ці сторони могли б будувати та розвивати взаємодію.
Умовно цей сервіс назвемо „Національна інформаційна служба сприяння працевлаштуванню інвалідів”, скорочено – НІССПІ.
Основних елементів сервісу два: потужній Інтернет-портал та „гаряча телефонна лінія” 0-800..., дзвінки на яку безкоштовні по всій Україні.
Портал має бути створений за зразком популярних сайтів з працевлаштування: розділ для вакансій та резюме, „розбивка” в нашому випадку, на мою думку, має бути зроблена лише в розрізі регіонів (а не професій), доступний та зрозумілий для потенційних клієнтів інтерфейс.
Роботодавець може подати інформацію про вакансію заповнивши спеціальну форму, так само як і потенційний працівник.
Варто налагодити розсилку з сайту: на електронну пошту, СМС, тощо, свіжих вакансій та резюме для тих хто шукає і пропонує роботу відповідно.
Також мають бути розділи з юридичними довідковими матеріалами, новини цієї сфери, тощо.
Звичайно, далеко не всі люди з особливими потребами мають комп’ютер, можуть ним користуватися. Тому обов’язковою є „гаряча телефонна лінію”. За її допомогою будь-який інвалід, що шукає роботу, або роботодавець, що її пропонує, матиме, за посередництва оператора НІССПІ, фактично доступ до порталу. Також телефонна лінія може використовуватись для спілкування експертів з клієнтами служби.
Обов’язковим компонентом концепції є мережі регіональних партнерів –громадських організацій, які на місцях надають послуги сприяння працевлаштуванню інвалідів. Використовуючи в своїй діяльності сервіс, партнери фактично будуть наповнювати його „контентом” та значно підвищать його ефективність. НУО зможе ввести резюме свого клієнта на портал для того щоб якнайшвидше допомогти йому, там само буде шукати вакансії, тощо.
Також дуже важливою є організація масштабної рекламної кампанії сервісу, але організувати її, зважаючи на особливості цільової аудиторії, не так вже й важко (і не дуже дорого).
Реалізувати даний концепт можна двома шляхами: або якась конкретна НУО інвалідів візьме це на себе, знайшовши грант та реалізувавши відповідний проект, або за державні кошти.
Зв’язуватись з державним фінансуванням я особисто не люблю і не вважаю це доцільним. Та все-таки, гіпотетично, проект може бути реалізований саме цим шляхом, тому тут варто застерегти від монополізації цієї послуги якоюсь конкретною НУО (знаючи про особливості моніторингу, точніше – його відсутності, результатів проектів реалізованих за державні кошти).
Найбільше грошей потрібно на етапі створення служби, подальше функціонування не вимагатиме особливих фінансових видатків. Тому варто перший грант видати саме на створення служби, але за такої умови, що вона не належатиме потім структурі, яка її створила, а тим, хто дав кошти (державі). В подальшому варто один раз на один-два роки проводити конкурси (тендери) на адміністрування послуги (яке, повторюсь, на порядок дешевше, ніж створення). На черговому конкурсі мають бути враховані досягнення та недоліки організації, що адмініструвала сервіс, та порівняння їх з тими зобов’язаннями, які брала ця структура вигравши попередній тендер. В такому (ідеальному) випадку той хто адмініструє послугу буде боятися втратити це право і старатиметься піднімати якість послуги та її ефективність, інші ж структури – конкуренти намагатимуться придумати шляхи підвищення цих якості та ефективності.
Користатися послугою зможуть і інваліди, і роботодавці, і державні структури, і чим активніше – тим якіснішою вона ставатиме.
За моїми підрахунками, створення послуги та її „розкрутка” коштуватиме близько S20 тис. (за один рік це реально зробити), функціонування – від S2 тис. на рік (за певних умов, наприклад, НУО що надає послуги не потрібно буде винаймати окреме приміщення, участь волонтерів, пільговий хостинг сайту, тощо). Кошти на функціонування послуги організація-провайдер може отримати навіть без грантів, наприклад це може бути безповоротна фінансова допомога від роботодавців що скористалися послугою (можливо, спеціально для конкретної фірми проведеної роботи, тощо), платні консультації роботодавців, платні семінари для них, тощо.
На моє переконання, потреба в описаному вище сервісі є. Мало того – його концепція напрошується сама собою з тієї політики та реалій у сфері зайнятості інвалідів, які є наявними на даний момент, і створення такої служби - питання часу. Інша річ, що час цей втрачається.
Михайло ІЗЮМСЬКИЙ
Опубліковано Михайло Ізюмський о 23:46 0 коментарі
Мітки: зайнятість
12.4.10
Законодавство про встановлення груп інвалідності потребує вдосконалення
Інструкція про встановлення груп інвалідності була затверджена наказом Міністерства охорони здоров’я України № 183 від 07.04.2004р. Ця Інструкція була прийнята на виконання Положення про медико-соціальну експертизу, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 22 лютого 1992 року N 83.
Опубліковано Михайло Ізюмський о 18:32 0 коментарі
Мітки: держава
Киевский метрополитен закупит вагоны для инвалидов
Как сообщили в пресс-службе КП “Киевский метрополитен”, кроме того, до конца года планируется оборудовать видео-информационными системами 135 вагонов и 11 станций метрополитена, обустроить 76 предупредительных рельефных полос на 38 станциях, а также 173 предупредительных рельефных полосы на первой и последней ступеньках переходов на пересадочных узлах, станций и подземных переходов.
В пресс-службе метрополитена также отметили, что в первом квартале этого года для лиц с ограниченными физическими возможностями обустроены восемь дополнительных металлических поручней рядом с существующими колясочными съездами. До конца года планируется установить еще три таких поручня.
Напомним, в 2008 году на всех станциях киевского метрополитена были установлены звуковые датчики для незрячих.
Источник: finance.ua
Опубліковано Михайло Ізюмський о 09:28 0 коментарі
Мітки: транспорт
11.4.10
10.4.10
Додаток до нотаток:)
Власний віршик "в тему", написаний 5 з лишком років тому:
По специальности
Люди тысячами ног ходят мимо.
Я сижу и никому не мешаю.
Я сижу и потихоньку дремаю:
Вот уж диво-работёнка, так диво.
Брякнет буднично в коробке монета
Я по звуку узнаю – двадцать пять!
Я по звуку узнаю – можно спать:
Ещё где-то полчаса до обеда.
А потом как побегут – ты гляди!
Появляться станут дяденьки важные,
Сверху падать будут деньги бумажные --
Аккуратно их в карманы клади.
В переходе мне сквозняк нипочём:
В организме сила есть и закалка,
А здоровый пофигизм и смекалка
Скоро сделают меня богачом!
До семи здесь посижу – и домой.
Сотню выдам за лояльность я Ване:
У сержанта нынче пусто в кармане,
И вообще он человек неплохой.
Дома грустно одному и скучно.
Социолога диплом на стенке.
Позвоню - ка я подруге Ленке
Приглашу её в кафе на ужин.
Мы обсудим с ней печали и радости.
Через час в зале станет тише.
«Кем сейчас работаешь, Миша?»
Я отвечу ей: «По специальности».
Опубліковано Михайло Ізюмський о 12:04 1 коментарі
Нотатки про зайнятість інвалідів. Ч.2: Стейкхолдери.
Спробуємо розглянути мотивацію різних сторін у сфері забезпечення зайнятості інвалідів у взаємодії одне з одним, а також, можливо, варіанти підвищення цієї мотивації.
Опубліковано Михайло Ізюмський о 11:59 0 коментарі
Мітки: зайнятість
9.4.10
Опубліковано Михайло Ізюмський о 12:34 0 коментарі
Мітки: ідеї
На Харьковщине не хватает детсадов для детей-инвалидов и пандусов в школах
В частности, на коллегии ГУОН чиновники доложили, что при Главном управлении образования и науки создана и действует областная психолого-медико-педагогическая консультация как диагностико-коррекционная структура. Ежегодно консультацией проводится свыше 5 тыс. диагностических обследований детей дошкольного и школьного возраста.
Опубліковано Михайло Ізюмський о 12:22 0 коментарі
Мітки: Харківщина
Триває апробація проекту моделі працевлаштування осіб з інвалідністю
В Чернігівській області у рамках виконання спільного Проекту Програми розвитку ООН, Міжнародної організації праці та Державного центру зайнятості "Соціальна інтеграція людей з інвалідністю шляхом забезпечення доступу до зайнятості" розпочалася апробація першого етапу впровадження Моделі працевлаштування та забезпечення зайнятості осіб з інвалідністю в Україні.Джерело: invak.info
На цьому етапі завданнями апробації є проведення експериментальної перевірки в межах діючого законодавства технології надання центрами зайнятості соціальних послуг людям з інвалідністю, а також механізму взаємодії у процесі працевлаштування між центрами зайнятості та партнерськими організаціями, які опікуються проблемами осіб з обмеженими фізичними можливостями.
На виконання наказу Державного центру занятості від 01.03.2010р. №17 "Про проведення апробації проектів Моделі працевлаштування та забезпечення зайнятості осіб з інвалідністю та Методології надання центрами зайнятості соціальних послуг людям з інвалідністю в м.Києві, Київській та Чернігівській областях" Чернігівським обласним центром зайнятості розроблено та затверджено План організаційних заходів проведення апробації моделі працевлаштування осіб з інвалідністю. Першим кроком в цьому напрямку була організація та проведення Чернігівським міським центром зайнятості 3 березня засідання "круглого столу", а Ніжинським міськрайонним центром зайнятості 5 березня - робочої зустрічі за участю представників міських та міськрайонних медико-соціальних експертних комісій на тему: "Взаємодія центру зайнятості та медико-соціальних експертних комісій щодо вдосконалення формування Індивідуальної програми реабілітації інвалідів на етапі впровадження моделі працевлаштування та забезпечення зайнятості осіб з інвалідністю".
За результатами цих зустрічей були прийняті відповідні рекомендації та підписані двосторонні Угоди про співпрацю, предметом яких є запровадження взаємодії між центром зайнятості та МСЕК з питань надання профорієнтаційних консультацій на етапі формування Індивідуальної програми реабілітації щодо напрямку подальшої професійної діяльності та працевлаштування людини з інвалідністю. Крім того, Чернігівським міським центром зайнятості до районних управлінь праці та громадських організацій інвалідів м.Чернігова направлено листи з пропозицією спільного проведення апробації моделі та підписання Угод про співпрацю.
29 березня поточного року обласним центром зайнятості проведено засідання "круглого столу" на тему: "Проведення апробації проекту Моделі працевлаштування та забезпечення зайнятості осіб з інвалідністю". Учасниками заходу стали представники обласного відділення Фонду соціального захисту інвалідів, головного управління праці та соціального захисту населення, управління охорони здоров'я, управління освіти ОДА, громадських організацій інвалідів, медико-соціальних експертних комісій. Аналогічний захід
30 березня проведено Ніжинським міськрайонним центром зайнятості. Вони ознайомились з метою та завданнями Моделі, обговорили плани спільних дій по її впровадженню. Під час заходів соціальні партнери підписали Протоколи про спільні наміри та Угоди про співпрацю.
Опубліковано Михайло Ізюмський о 12:18 0 коментарі
Мітки: зайнятість, проекти
8.4.10
Українські футуристи в аудіо-форматі.
15 квітня о 18.00 в книгарні «Є» (м. Київ, вул. Лисенка, 3) відбудеться прес-конференція з нагоди випуску аудіокниги з поезіями українських футуристів початку ХХ сторіччя, а саме: Михайля Семенка, Костя Буревія, Гео Шкурупія, Олекси Влизька та Олекси Слісаренка.
Запис поезії відбувся в рамках благодійного проекту «Аудіокниги для людей із вадами зору», який започаткували студенти Інституту журналістики КНУ імені Тараса Шевченка на підтримку незрячих людей. Цей некомерційний проект унікальний для України, адже начитують поезію самі студенти Інституту журналістики під керівництвом акторів: Оксани Цимбал і Тараса Кищуна.
Слово матимуть:
Під час презентації лунатимуть вірші «на живо» не лише з вуст учасників проекту, але й… балакуна-папуги. Крім офіційної частини, захід буде сповнений футуристичних витівок і незвичайних частунків!
- Євгенія Вятчанінова та Єлизавета Олійник - керівники проекту
- Юрій Вишняков – голова Центральної бібліотеки для сліпих ім. В. Островського
- Надія Коробчук – студентка, член Українського товариства сліпих «УТОС»
- Оксана Цимбал – театральний тренер проекту
- Леся Ярошенко – координатор інформаційних проектів Українського форуму благодійників
- Микола Алаторцев – виконавчий директор компанії «Медіатрейдинг»
- Алевтина Белецька – прес-секретар керівної компанії Групи компаній «ФОКСТРОТ» Представники конкурсу «Ініціатива року» та фірми «Сі Ді Імідж» – меценати проекту
З питань акредитації просимо звертатися за тел. +38 093 557 69 42 (Євгенія), +38 066 381 81 35 (Єлизавета), e-mail: elyzaveta@bigmir.net, evhenia.v@gmail.com
Проект «Аудіокниги для людей із вадами зору» став переможцем конкурсу «Ініціатива року» (у КНУ імені Тараса Шевченка) і отримав повне фінансування на серію аудіокниг з українською поезією ХХ століття. Аудіодиски для проекту подарувала компанія «МедіаТрейдинг». Інформаційний та консультаційний супровід Українського форуму благодійників.
У червні 2009 року в рамках проекту вийшов у світ перший диск із вибраними віршів Богдана-Ігоря Антонича, який у накладі кількасот екземплярів розповсюдили у регіональних бібліотеках для незрячих та у школах-інтернатах.
Контакти
Євгенія Вятчанінова
Інститут журналістики
evhenia.v@gmail.com
+38 093 557 69 42
http://ufb.org.ua/news/1988.html
Опубліковано Михайло Ізюмський о 19:14 0 коментарі
Мітки: аудіо-книга, проекти
7.4.10
Комітет з питань науки і освіти рекомендує парламенту прийняти за основу проект закону про вищу освіту (нова редакція)
Нажаль не має поки що досить часу щоб детально проаналізувати даний законопроект, тому подаю новину в редакції пресслужби Апарату ВР.
На засіданні зазначалося, що проектом закону (реєстр.№6194) пропонується внести зміни в структуру вищої освіти, вилучити освітні рівні вищої освіти (неповна вища освіта; базова вища освіта; повна вища освіта), запровадити зрозумілу на ринку праці ступеневу освіту, що узгоджується з європейським форматом - трициклову систему підготовки фахівців із вищою освітою за освітньо-професійними програмами бакалавра, магістра та освітньо-науковою програмою доктора філософії.Джерело: Апарат Верховної Ради України
Також підкреслювалося, що новою редакцією закону "Про вищу освіту" пропонується визначити структуру вищих навчальних закладів і сформульовати вимоги до вищих навчальних закладів щодо кількості студентів денної форми навчання, галузей освіти та наукових спеціальностей.
Окрім того, наголошувалося на засіданні, законопроектом передбачається суттєве розширення прав щодо реалізації автономії та академічних свобод для національних вищих навчальних закладів, а також надання статусу дослідницького університету окремим провідним національним вищим навчальним закладам та додаткові права за окремими напрямами їх діяльності.
Згідно з документом, пропонується встановити ряд нових норм фінансової діяльності вищих навчальних закладів, зокрема право відкривати рахунки, в тому числі депозитні, користуватися банківськими кредитами, незастосування тендерних процедур, встановлення плати за навчання.
Голова Комітету Володимир Полохало підкреслив, що "нова редакція Закону "Про вищу освіту" покликана привести законодавство України щодо вищої освіти до вимог Європейського законодавства, створити більш сприятливі умови та розширити доступ до здобуття вищої освіти громадянам України".
В.Полохало також поінформував, що "цей законопроект розроблявся на виконання Рішення Комітету з питань науки і освіти від 17 вересня 2008 за участю провідних вищих навчальних закладів України, а також пройшов широке громадське обговорення". Голова Комітету додав, що "зміст документа спрямований на врегулювання суспільних відносин у галузі навчання, виховання, професійної підготовки громадян України".
Опубліковано Михайло Ізюмський о 10:56 0 коментарі
У Львові відбулася презентація книги «Серцем припасти до Львова», виданої шрифтом Брайля
Однак тепер співпраця з пані Потимко виявляється для нас макисмально цікавою через неординарність та активність Оксани Збігнівни.
Тож будемо у своїму блозі інформувати про діяльність партнерів та наші спільні ініціативи.
У Львівській спецбібліотеці ім. Т. Г. Шевченка Українського товариства сліпих члени вітальні «Поклик» презентували книгу «Серцем припасти до Львова», видану в рамках конкурсу підтримки україномовного книговидання, що щорічно проводиться управлінням культури і туризму Львівської міської ради.
До збірки ввійшли кращі поетичні та прозові твори незрячих авторів, членів вітальні «Поклик», яка діє при Львівській спецбібліотеці для сліпих людей: Андрія Волощака, Миколи Красюка, Лайоша Молнара, Степана Підлужного, Вероніки Феде, Тетяни Фролової та Евеліни Шегедіної. В рамках презентації відбулася зустріч з незрячими авторами та читання кращих творів збірки.Джерело: Національна Асамблея інвалідів України
«На видання цієї поетичної книги з міського бюджету було виділено 5,5 тисяч гривень. Підтримати таку ініціативу УТОСу – це був наш обов’язок, адже 97 примірників книги шрифтом Брайля – це важлива річ, бо сліпі люди іншого способу прочитати поетичні твори просто не мають. Водночас важливо було підтримати не просто видання книжки, а видання творів незрячих людей, які попри все творять і своїми віршами підтримують своїх побратимів так само незрячих, які через ці поезії мають змогу по новому сприймати цей світ. Гадаю наша плідна співпраця із організацією УТОС триватиме і надалі», – зауважив під час презентації книги директор департаменту гуманітарної політики Олексій Побурко.
Нагадаємо, що Львівська організація товариства сліпих працює вже 70 років, і є однією з найбільших осередків Товариства: на обліку тут перебувають понад 3200 інвалідів по зору. За чисельністю незрячих Львівщина посідає третє місце після Київської та Донецької областей.
Організація шляхом надання низки соціальних послуг активно впроваджує інноваційну методику діяльності, сприяючи удоступненню процесу набуття незрячими вищої або середньої спеціальної освіти, оволодінню комп’ютерною грамотою та іноземними мовами, розвитку творчого потенціалу, доступу до інформаційної мережі (аудіолітература, Інтернет тощо).
Опубліковано Михайло Ізюмський о 10:42 0 коментарі
Мітки: партнери
1.4.10
Корисний закон.
Джерело: Апарат Верховної Ради України
Опубліковано Михайло Ізюмський о 21:20 0 коментарі
Мітки: держава
Архів
-
▼
10
(74)
-
▼
04
(15)
- Вчителям не бути дерслужбовцями.
- "Єдиний податок" стане нецікавим та недоступним?
- Нотатки про зайнятість інвалідів. Ч. 3: Концепт НІ...
- Законодавство про встановлення груп інвалідності п...
- Киевский метрополитен закупит вагоны для инвалидов
- Без назви
- Додаток до нотаток:)
- Нотатки про зайнятість інвалідів. Ч.2: Стейкхолдери.
- Є ідея проведення у Харкові конференції з Інтернет...
- На Харьковщине не хватает детсадов для детей-инвал...
- Триває апробація проекту моделі працевлаштування о...
- Українські футуристи в аудіо-форматі.
- Комітет з питань науки і освіти рекомендує парламе...
- У Львові відбулася презентація книги «Серцем припа...
- Корисний закон.
-
▼
04
(15)