30.3.10
Нотатки про зайнятість інвалідів. Ч.1: Статистика й реформи.
„Пересічний громадянин” ставиться до статистики зверхньо та іронічно, вважає її як мінімум дивним та несерйозним, марним зайняттям. Однак той хто хоч трішечки тямить в аналітиці розуміє наскільки важливою є статистика, як наявність чи відсутність тієї чи іншої статистичної інформації впливає не тільки на процес та результат аналізу, а навіть на його можливість як такого!
Ми можемо ставитись як завгодно до цифр якими викладена статистична інформація, але нам доводиться спиратися тільки на них (цифри), якщо ми хочемо мати хоча б мінімальні підтвердження наших засновків та висновків.
Тим більше статистичні показники потрібні при плануванні та впровадженні будь-яких реформ. Якщо навіть реформа стосується таких нематеріальних процесів як, наприклад, культура, мораль, духовність, тощо, той хто їх впроваджує повинен знайти певний індикатор виражений в цифрах, який би більш-менш об’єктивно відображав стан справ у реформованій сфері та зміни в ньому (або їх відсутність) під впливом впроваджуваної реформи.
Без таких індикаторів та чіткої, конкретної, об’єктивної й надійної інформації по ним реформа не то що не може бути вдалою, а, скажемо так, успішність реформи, по-перше, не можливо буде перевірити та довести, а по-друге, ця успішність може бути лише випадковою.
Однак наявність такої статистичної інформації дасть змогу спланувати реформу, відслідковувати її вплив під час впровадження та вносити певні корективи, оцінювати ефективність та результативність реформи, тощо. Крім того, чітка та неупереджена статистична інформація дає змогу оцінювати діяльність того чи іншого органу влади, вплив того чи іншого нормативно-правового акту, суспільного, політичного чи економічного процесу, тощо.
Відсутність такої інформації робить реформу лише імітацією реформи, а оцінювання діяльності органів влади та впливу різноманітних наведених вище факторів – суб’єктивним.
Тому, на моє глибоке переконання, плануючи будь-які перетворення та реформи з самого початку варто подбати про статистику! (Якщо, звичайно, вас цікавить результат, а не тільки процес).
Наведені вище роздуми можуть показатися вам банальними та такими що не мають жодного відношення до питань зайнятості та працевлаштування інвалідів в Україні, щоб переконати в протилежному – наведу приклад зі свого аналітичного досвіду.
Читати далі...
Опубліковано Михайло Ізюмський о 12:37 3 коментарі
Мітки: зайнятість
В Ужгороді відбувся круглий стіл "Доступне Закарпаття для людей з вадами зору"
Організатор Круглого столу – Ужгородська міська громадська організація інвалідів зору „Дивосвіт” – у 2009-2010 роках реалізовувала проект „Доступне Закарпаття”, основним завданням якого було встановлення на визначених за результатами спеціального дослідження світлофорних об’єктах міста Ужгорода пристроїв голосового сповіщення пішоходів, а також встановлення на залізничних та автовокзалах Закарпатської області та деяких соціальних об’єктах міста Ужгорода звукових сигналізаторів – так званих „маячків”, які допомагають орієнтуватися в просторі людям з вадами зору.
Проект реалізовувався в активній співпраці з органами державної влади та місцевого самоврядування Ужгорода та Закарпатської області, а також з бізнесовими підприємствами різних регіонів України.
На Круглому столі було підведено підсумки реалізації проекту, розглянуто пріоритетні напрямки діяльності органів державної влади та місцевого самоврядування Закарпатського регіону в аспекті забезпечення доступності для людей з особливими потребами здоров’я, відбувся обмін досвідом з представниками громадських організацій, що опікуються проблемами слабозорих та незрячих, з інших регіонів України.
Учасники Круглого столу високо оцінили досягнення організації „Дивосвіт” в реалізації даного проекту, висловили впевненість у високій соціальній значущості тих перетворень, які він започаткував, запропонували шляхи розвитку розпочатої в межах проекту діяльності.
Підтримка проекту «Доступне Закарпаття» здійснена Фондом Східна Європа
та компанією Telenor Group в Україні в рамках спільної програми «Світ
без обмежень: вільний доступ для людей з особливими потребами».
Реалізація програми стала можливою завдяки фінансовій підтримці компанії
Telenor Group та Агентства США з міжнародного розвитку (USAID). Точка
зору, відображена у цьому документі, може не збігатися з точкою зору
донорів програми.
Як вже говорилося раніше, я був консультантом з впровадження цього проекту (і автором), а також проводив даний Круглий стіл.
Опубліковано Михайло Ізюмський о 08:24 0 коментарі
Мітки: проекти
23.3.10
Їду в Ужгород.
В Ужгороді працюю з місцевою громадською організацією „Дивосвіт”. Консультую їх та всіляко допомагаю реалізовувати проект „Доступне Закарпаття”. Це мій третій і останній візит в даному проекті, усю основну діяльність проводимо дистанційно. У п’ятницю маємо провести підсумковий Круглий стіл, планується цікавий захід.
Сподіваюсь хоч цього разу більш-менш побачити місто.
Якщо серед читачів нашого блогу є закарпатці – залюбки зустрінусь з вами в Ужгороді!
Опубліковано Михайло Ізюмський о 22:18 0 коментарі
Мітки: проекти
22.3.10
У Львові вийшли унікальні путівники для неповносправних та гідів
Невеликий свій коментар до статті...
Щодо путівника - ідея хоч і не нова, але дуже корисна, а для таких міст як Львів (хоча, Львів у нас один такий:)) - просто необхідна! Але мова про інше...
Слово "неповносправний" - пряма калька з польської, яку дуже люблять вживати на Галичині. Нам, мешканцям східних регіонів, хочеш не хочеш доводиться „приміряти” те чи інше слово до його російськомовного аналогу, і коли ми з колегами їздили до Польщі вивчати систему зайнятості інвалідів, думали над цим питанням, і най адекватнішим „перекладом” слова „неповносправний” російською виявилось „недоделанный”:)
У Львові у межах проекту «Сприяння розвитку можливостей внутрішнього туризму для неповносправних осіб України та захист громадянського права на активний відпочинок людей з особливими потребами, які проживають на Львівщині» видали два посібники для туристичних організацій та неповносправних.
Про це 15 березня ZAXID.NET повідомив керівник проекту від Львівської асоціації розвитку туризму Іван Горбацьо.
"Ми видали два посібники: перший в Україні посібник для професіоналів туристичного супроводу по роботі з різними категоріями інвалідів "Теорія і практика організації активного відпочинку та туризму для неповносправних осіб" та українськомовний туристичний довідник по м. Львову для неповносправних осіб "Львів доступний для всіх". Щороку до Львова приїжджає щораз більше гостей. Ми сподіваємося, що невдовзі Львів стане ще більш доступним для його мешканців та усіх туристів, не зважаючи на ступінь їхніх особливих потреб", - зазначив Іван Горбацьо.
За його словами, путівник "Львів доступний для всіх" покликаний служити особам, які мають труднощі з пересуванням, особливо тим, які пересуваються на інвалідному візку, а також особам з вадами слуху та зору. Маршрут для неповносправних осіб може бути корисним для осіб похилого віку, а також матерів з дітьми, і це є додатковою перевагою цього путівника. "Видання опрацьованого туристичного маршруту спонукатиме осіб з особливими потребами вийти зі свого помешкання та заохотить їх до активного фізичного та психічного відпочинку. Це перший довідник, виданий за підтримки Фонду Східна Європа, містить різну інформацію, яка допоможе неповносправним самим пізнавати Львів, без екскурсоводів", - зазначив керівник проекту.
Посібник "Теорія і практика організації активного відпочинку та туризму для неповносправних осіб" підготували Микола Сварник, Іван Горбацьо, Олександр Волошинський, Андрій Мацелюх. У ньому подано важливу першочергову інформацію, з якою повинен бути обізнаний фахівець туристичного супроводу, надано поради фахівцям туристичного супроводу загального характеру, а також особливі вимоги під час роботи з неповносправними особами, подано практичні рекомендації досвідчених фахівців, практиків туристичного супроводу та реабілітологів.
Видання здійснене завдяки підтримці проекту "Мережа громадянської дії в Україні" (UCAN), що фінансується Агентством США з міжнародного розвитку (USAID) та впроваджується Інститутом Сталих Спільнот (ISC).
Джерело: Національна Асамблея інвалідів України
Опубліковано Михайло Ізюмський о 10:08 5 коментарі
Мітки: доступність
"Толеранс центр" та "Школа толерантності"
Засновникам та керівникам нашої організації - мені і Володимиру Носкову, довелося взяти найактивнішу участь в реалізації проекту "Школа толерантності". Я очолив цей проект коли він вже виграв конкурс, за кілька днів до підписання контракту у лютому минулого року, і більше року він був основною моєю головною біллю:)
Минулого тижня ми вже офіційно презентували "Школу толерантності", ось матеріали харківських ЗМІ про цю подію:
За лінком - оригінал статті і ВІДЕО!В Харькове откроется "Школа толерантности"
В Первой столице обещают обучать толерантности. Для этого организуют целую школу. Там расположится центр реабилитации для людей с ограниченными возможностями, но вход туда будет для всех открыт
Открытия центра реабилитации ждут немало детей. Ведь здесь расположится "Школа толерантности". Это будет не просто помещение для изоляции людей с особыми потребностями, а наоборот - место их встречи наравне со своими здоровыми сверстниками. Михаил Изюмский, руководитель проекта "Школа толерантности": «Нужно, чтобы дети с особыми потребностями понимали окружающих людей, понимали себя в социуме, чтобы не было иждивенческой позиции в жизни».
Здесь обещают организовать игры и обучение, курсы по физической и психологической реабилитации. И все это стало возможным при финансовой поддержке одной из крупнейших компаний региона.
Анна Щира, представитель компании "Филипп Моррис Украина": «Это реальная поддержка для семей, для людей, у которых есть недостатки со зрением. Это также решает очень важную задачу - воспитание толерантного отношения среди молодёжи и подростков».
В центре обещают охватить как можно больше молодежи, чтобы научить терпимости по отношению друг к другу.
Анжела Сушко
Опубліковано Михайло Ізюмський о 09:55 0 коментарі
20.3.10
Привітайте нас з новим неординарним всесвітньовідомим губернатором!
Опубліковано Михайло Ізюмський о 11:36 0 коментарі
Мітки: місто
При вступі до ВНЗ цього року буде враховуватися середній бал атестату
За словами міністра, також "збережеться зовнішнє незалежне оцінювання".
"ЗНО буде розглядатися як шлях до підвищення якості освіти, а не так, як безпідставно два роки було дано ляпас всім вчителям, всім викладачам, як тільки засіб боротьби з корупцією", - зазначив Д.Табачник.
"За тестування будь-яка дитина може максимально набрати до 600 балів, а за шкільний атестат ми хочемо запропонувати, щоб він враховувався в кількості до 200 балів. Тобто до четвертої частини", - пояснив він.
Міністр також зазначив, що вступних іспитів до ВНЗ у цьому році не буде.
Водночас Табачник заявив, що у майбутньому можуть бути запропоновані зміни до законодавства, які дозволять "кращим університетам проводити свої мотиваційні іспити".
"Це мотиваційне есе, дуже популярне в США, тести на лідерство, на комунікативність", - зазначив він.
Крім того, Д.Табачник заявив: "В цьому році, врешті решт, будуть вперше видані до кожного диплому про вищу освіту вкладиші єдиного європейського зразка, і кожен зможе продовжити свою освіту".
Також міністр зазначив, що "Вища атестаційна комісія продовжує разом з Академією наук наполягати на збереженні двох наукових ступенів - доктор філософії по спеціальності, доктор філософії та медицини, та доктор наук".
"Я думаю, що ми це збережено, тому що інакше - це руйнація українських потужних наукових шкіл", - додав він.
Джерело : zaxid.net
"Громадський простір"
Стосовно шкільного аттестату - обома руками "ЗА"!
Опубліковано Михайло Ізюмський о 11:31 0 коментарі
Мітки: освіта
18.3.10
Абітурієнти обирають ЗНО, бо тестування відбирає кращих
18 березня 2010 року в Києві відбулася презентація результатів незалежного дослідження ефективності реформи системи вступу до вищих навчальних закладів України на основі зовнішнього незалежного оцінювання.
Опубліковано Михайло Ізюмський о 22:04 3 коментарі
Кредити на освіту.
Доступність одержання освітнього кредиту передбачається забезпечити рядом положень - закріпленням граничного розміру відсотка по кредиту, який затверджується Кабінетом Міністрів; наданням позичальникові відстрочки повернення кредиту до початку активної трудової діяльності та поетапного механізму його погашення.
Згідно із проектом, держава бере на себе зобов´язання зробити кредити на освіту більш доступними і дешевими за рахунок компенсації частини процентної ставки у розмірі облікової ставки НБУ. У виняткових випадках на державу покладається субсидіарна відповідальність перед банком по боргах позичальника.
На засіданні Комітету наголошувалося, що ризики учасників механізму освітнього кредитування можуть бути застраховані - таким чином, держава отримує додатковий механізм захисту бюджетних коштів від втрати, а позичальник і банк, що надає освітній кредит, убезпечують себе від можливих негативних наслідків, пов´язаних для позичальника з можливим безробіттям після завершення навчання чи одержанням мало оплачуваної роботи, а для банку - з неповерненням кредиту позичальником чи іншими обставинами.
Передбачено також, що усі учасники схеми освітнього кредитування (банки-агенти, страхові компанії) вибираються прозоро на відкритих тендерах, а держава завчасно визначає вимоги і критерії до структур, що братимуть участь в освітньому кредитуванню.
Джерело: Апарат Верховної Ради України
Опубліковано Михайло Ізюмський о 10:08 2 коментарі
Мітки: держава
13.3.10
Ізюмський & зайнятість.
Охоче розповім про нього пані Олені та усім відвідувачам нашого блогу.
Напевне, першим пунктом треба зазначити той факт, що я сам інвалід другої групи і для мене це питання в прямому сенсі слова особисте.
Ще навчаючись на першому курсі університету зробив для себе висновок, що диплом не гарантуватиме мені роботи, що інвалідові без досвіду, хоч і з дипломом, буде важко працевлаштуватись. Придбати досвід будучи при цьому ще й студентом, тим більше молодших курсів та на денному відділенні навчання - практично не можливо. Але ключовим я визначив саме слово «практично» і почав шукати можливості.
Читати далі...
Опубліковано Михайло Ізюмський о 10:47 2 коментарі
Світлофорна уніфікація
Запропонована учасниками наради звукова схема складається з таких елементів:
1. „Стартовий” сигнал безпосередньо перед початком зеленої фази (щоб не відбирати секунди зеленої фази у пішохода),
2. голос „перехід через вулицю Таку-то дозволено” (на об’єктах без перехрестя вулицю називати не обов’язково)
3. сигнал метронома
4. голос „перехід завершується”
5. швидкий сигнал метронома
6. голос „перехід заборонено” приблизно за 3-5 секунд до закінчення зеленої фази.
7. під час червоної фази – сигнал орієнтування, рідкі одиночні звуки.
Також обговорювалась доцільність на перехрестях озвучувати пристрої перпендикулярних переходів відповідно чоловічим та жіночим голосом.
Нагадаємо, що в Харкові вже більше ніж на двадцяти світлофорних об’єктах працюють пристрої голосового сповіщення, прийнята міська програма зі встановлення таких пристроїв на усіх об’єктах що ремонтуються або тільки встановлюються.
Перший „голосовий світлофор” на перехресті вулиці Сумської та проспекту Правди встановила організація „Толеранс центр”.
Опубліковано Михайло Ізюмський о 10:27 0 коментарі
11.3.10
Хотілося б вірити...
Щойно з'явилась інформація, мене вже сьогодні вранці попросили піти до Управління та "розвідати" механізм. подивимось що з того вийде...
Объединения инвалидов и общественные организации теперь могут не платить за аренду помещений - начальник управления горсовета
"STATUS QUO", 10.03.2010, Харьков
"В последнее время в Харькове у ряда общественных организаций и объединений инвалидов возникла проблема с оплатой аренды коммунальных помещений", - заявил 10 марта журналистам начальник управления коммунального имущества и приватизации Харьковского горсовета Владимир Солошкин. По его словам, неприбыльные организации просто не находят денег, чтобы погасить арендную плату.
"Несмотря на то что арендная ставка для таких учреждений всегда была минимальной - на уровне 1-2% от оценочной стоимости помещения, все равно с оплатой возникали проблемы. В связи с этим чиновники горсовета проработали законодательство и нашли выход - заключение договоров безвозмездного пользования", - заявил В.Солошкин. Он подчеркнул, что теперь все, кто заключил с управлением коммунального имущества и приватизации такой договор, могут не платить за аренду.
Опубліковано Михайло Ізюмський о 09:11 1 коментарі
7.3.10
Google повышает доступность видео на YouTube.
Хирото Токусей, менеджер продуктов, недавно смотрел видео «How to Eat Stick Candy Fast»
Согласно последним исследованиям, к 2015 году более чем у 700 миллионов людей в мире будет нарушен слух. Чтобы помочь глухим и слабослышащим, начиная с 70-х годов в регулярном телевещании начали использовать субтитры. Сейчас, в 2010 году, мы видим, как сильно возросла их роль. Однако при всей важности субтитров, для владельцев контента их создание — процесс сложный, требующий большого количества времени.
Важная задача команды YouTube – это повысить доступность видео. Мы постоянно над этим работаем. Именно поэтому еще в 2008 году мы разработали функцию субтитров. А в ноябре прошлого года на YouTube появились автоматические субтитры. Правда, тогда эта возможность была доступна только некоторым из наших партнеров. Автоматические субтитры основаны на современных алгоритмах преобразования голоса в текст, которые используются в голосовом поиске Google. Создав автоматические субтитры, вы можете скачать их на свой компьютер, отредактировать, а затем загрузить на YouTube их новую версию. Кроме того, возможности автоперевода Google позволяют перевести субтитры на любой из 50 языков, всего за пару кликов.
(Читать весь материал... )
Опубліковано Михайло Ізюмський о 10:02 0 коментарі
Мітки: технології
3.3.10
"Слухай, знай - споживай!"
Основною діяльністю за проектом буде видання аудіо-посібника з прав споживача для людей з вадами зору. Реалізація (у випадку виграшу) запланована на літо.
Сподіваюсь, до того часу ми придумаємо кращу назву для самого диску.
Опубліковано Михайло Ізюмський о 20:14 0 коментарі
Мітки: проекти
Поддержите "Особенные сказки"!
Блог проекта "Особенные сказки", созданный нашей организацией, участвует в конкурсе Фестиваля социальных интернет-ресурсов "Мир равных возможностей".
Просим всех поддержать наш проект, проголосовав за него на этой странице.
Большое спасибо!
Опубліковано Михайло Ізюмський о 12:16 0 коментарі
2.3.10
Нова модель неефективної системи.
Деякі коментарі до ось цієї новини:
В Україні апробовують нову модель працевлаштування людей з інвалідністю
1 березня розпочалась апробація проекту нової Моделі працевлаштування та забезпечення зайнятості людей з інвалідністю. Нову Модель розроблено в рамках спільного Проекту Програми розвитку ООН (ПРООН), Міжнародної організації праці (МОП) та Державного центру зайнятості України «Соціальна інтеграція людей з інвалідністю шляхом забезпечення доступу до зайнятості».
Мінус в тому, що проект нічого абсолютно не напрацював нового.
Мене залучали до процесу розробки моделі (точніше, залучені особи просили дати рекомендації, бо з новими ідеями в учасників проекту було насправді дуже скрутно).
Якщо коротко, проблему намагатимуться вирішити в тій самій системі координат, занходячись на тому самому рівні її усвідомлення, на яких ця проблема виникла.
А це нагадує спробу витягти самого себе з болота за волосся.
Щось в середині ді\ючої системи зміниться, але це ніяк не вплине на її результативність та ефективність бо сама система є недієздатною.
Це моя суб'єктивна, звичайно, думка, але не на порожньому місці вона виникла.
Опубліковано Михайло Ізюмський о 12:10 7 коментарі
Мітки: держава, зайнятість
1.3.10
Регульоване волонтерство?
Не знаю що з цього вийде, але як показує практика, дуже активне державне регулювання призводить як мінімум до формалізації добрих та щирих справ...
Ось, власне, привід для таких роздумів:
Комітет з питань сім'ї, молодіжної політики, спорту та туризму рекомендує парламенту прийняти за основу законопроект про волонтерський рух
Проект закону (реєстр. № 5266) визначає правовий статус волонтера, волонтерської організації, їх права та обов‘язки, принципи волонтерської діяльності, учасників цієї діяльності, види, засади та напрями її здійснення, джерела фінансування. Як зазначили члени Комітету, законопроектом передбачається також врегулювати взаємовідносини між учасниками волонтерської діяльності та визначити напрями державної політики у цій сфері.
Народні депутати підкреслили, що на сьогодні в Україні відсутня законодавча база, що визначає організаційні та правові засади здійснення волонтерської діяльності, розвитку волонтерського руху, правового статусу волонтерів, джерел фінансування, тощо.
На думку членів Комітету, прийняття даного законопроекту встановить правові, організаційні засади розвитку волонтерського руху в Україні та забезпечить формування нормативно-правової бази для розвитку волонтерського руху, його становлення, стимулюватиме подальший процес його розвитку, а також дозволить більш активно та повно використовувати потенціал волонтерського діяльності як важливої передумови для подальшої розбудови в Україні соціально орієнтованого громадянського суспільства.
Джерело: Апарат Верховної Ради України
Опубліковано Михайло Ізюмський о 11:16 1 коментарі
Архів
-
▼
10
(74)
-
▼
03
(17)
- Нотатки про зайнятість інвалідів. Ч.1: Статистика ...
- В Ужгороді відбувся круглий стіл "Доступне Закарпа...
- Їду в Ужгород.
- У Львові вийшли унікальні путівники для неповноспр...
- "Толеранс центр" та "Школа толерантності"
- Привітайте нас з новим неординарним всесвітньовідо...
- При вступі до ВНЗ цього року буде враховуватися се...
- Абітурієнти обирають ЗНО, бо тестування відбирає к...
- Кредити на освіту.
- Ізюмський & зайнятість.
- Світлофорна уніфікація
- Хотілося б вірити...
- Google повышает доступность видео на YouTube.
- "Слухай, знай - споживай!"
- Поддержите "Особенные сказки"!
- Нова модель неефективної системи.
- Регульоване волонтерство?
-
▼
03
(17)