29.7.10

Відбулись семінари в Ужгороді та Мукачево.

Як вам мабуть відомо, наша організація займається не тільки аналітикою щодо питань працевлаштування й зайнятості інвалідів, але й проводить семінари для роботодавців з цієї тематики.

27 липня два такі семінари на замовлення Ужгородської міської громадської організації інвалідів з вадами зору «Дивосвіт» були проведені на закарпатті – в містах Ужгород та Мукачево.

На кожному з семінарів були присутні понад 30 представників підприємств-роботодавців, крім того, в них брали участь посадові особи державних структур та громадські діячі регіону.

Звичайно, нічого втішного для роботодавців з цієї тематики ми розповісти не могли, така вже склалася ситуація, що саме вони виявились «крайніми» у вирішенні даної проблеми. Головний висновок семінару – від системи вже нікуди не дінешся, тож треба виконувати норматив, а для цього – розширяти свої знання та уявлення про інвалідів, ставати більш гнучкими щодо даних питань, співпрацювати з державними структурами та громадськими організаціями.

Роботодавці були дуже активними, пропонували власні шляхи вирішення різних ситуацій, виявилися готовими до інновацій, до зміни стереотипів та звичних моделей поведінки.

Закарпаття як завжди виявилось гостинним і працювати там було надзвичайно приємно.

23.7.10

ЖИТТЯ ТРИВАЄ

В житті нашої організації та нас самих відбулось за літо багато змін.
Володимир Носков з’їздив в Берлін на стажування з радіожурналістики.
Я відпочив і попрацював в наметовому таборі Берег здоров’я» Кримського осередку Всеукраїнської профспілки працездатних інвалідів.
Ми намагаємося створити соціальне підприємство, яке буде займатися переважно розробкою та виробництвом рекламної продукції, а також реєстрацією торгівельних марок.
На порталі «ГУРТ» оголосили акцію з безкоштовної розробки логотипів для НУО, отримали більше 50 замовлень, тепер їх виконуємо:)
Я знову їду у відрядження до Ужгорода, у Львові матиму пару годин часу, тож планую зустрітися зі знайомими львів’янами. На Зкарпатті (Ужгород та Мукачеве) планую за день прочитати два семінари для роботодавців по працевлаштуванню інвалідів.
Ми пролетіли з грантом на випуск аудіокниги про місцеві вибори, ще надію не полишаємо знайти грошей на її випуск, але шанси малі.
Хочемо подати проект на місцевий конкурс мікрогрантів «Добрі справи». Вирішили цього разу взяти «неінвалідську» тематику та провести захід, назва якого говорить сама про себе – KharkivHandMadeCamp.
У нас спекотно як і скрізь, багато планів, багато роботи.
Усім бажаю прохолоди та ясного мислення.
До зустрічі!

1.6.10

Табачник проти доступної освіти.


Можливо міністр і правий у своїх висновках, наведених нижче, але отака проста констатація факту з вуст особи, яка відповідає за стан освіченості нації, звучит просто принизливо для мільйонів абітурієнтів та їхніх батьків, для яких, навідміну від пана міністра, озвучені суми є досить суттєвими...

Табачник хочет повысить стоимость высшего образования
Образовательные услуги для студентов высших учебных заведений должны составлять 10 тыс. грн. Об этом во время пресс-конференции сказал министр образования и науки Украины Дмитрий Табачник, передает ИМК.
«Взвешенный подсчет Министерства образования, Министерства экономики по сравнению с областными администрациями показывает, что качественное предоставление образовательных услуг студенту вуза невозможно за сумму менее 10 тыс. грн, а в городах-миллионниках - 12-14 тыс. грн… Все, кто делает это за меньшие средства, или демпингуют, или манипулируют с предоставлением образовательных услуг», - отметил Табачник.
Министр также отметил, что его ведомство никоим образом не влияет на цену за учебу, которую устанавливают вузы.
«На цену влияет престижность вуза: чем престижнее вуз, тем высшая плата. И не потому, что он берет за свою марку, а потому, скажем, что в университете Шевченко практически в каждом базовом вузе преподает доктор наук, профессор, а если он еще и член Академии наук, то вуз доплачивает ему еще и за это», - сказал Табачник.
Источник: jerelo.com.ua

27.5.10

В Ужгороде готовят к выпуску первую в Украине карту для слепых и слабовидящих

Я вже чув про цю ініціативу закарпатців, можливо навіть візьму участь в її реалізації.
Радий що інфа з'явилась в широкому доступі - значить наміри серйозні в ініціаторів.

Как сообщил заведующий кафедрой туризма УжНУ Федор Шандор, Кафедра туризма Ужгородского нацуниверситета и Региональный туристический информационный центр Закарпатья готовят к выпуску первую в Украине карту Ужгорода для слепых и слабовидящих.
Рельефную карту с надписями, выполненными «слепым» письмом по системе Брайля, туризмоведов помогут сделать члены местного общества инвалидов зрения УТОС и кузнецы.
Специальные надписи возле туристических объектов, обозначенных на карте, расскажут краткую историю Ужгорода.
Карту разместят на стене пассажа Бати в областном центре, рядом с обычными туристическими картами Закарпатья и Ужгорода, размещенными здесь ранее.
Организаторы проекта планируют завершить запланированное к осени. По словам Федора Шандора, специалисты туризма имеют целью обеспечить доступ к нему и людям с недостатками зрения, которые, несомненно, также имеют также право на информацию и путешествовать.
Джерело: invak.info

25.5.10

Карточная афёра Харьковского метрополитена и ПриватБанка близится к завершению?


Около года назад, перейдя под юрисдикцию местной власти, Харьковский метрополитен объявил о внедрении инновации - «социальных карт» для льготного контингента пассажиров подземки, дающих, или, вернее, подтверждающих право бесплатно пользоваться услугами перевозчика.

Аргументов для внедрения «социальной карты» было три:
- борьба с поддельщиками льготных удостоверений,
- уменьшение очередей на служебных входах,
- экономия за счёт заработных плат сотрудников, контролирующих эти самые служебные входы.

Одной из главных причин, якобы вынудивших руководство метрополитена прибегнуть к решительным мерам, уже традиционно называлась недостаточность средств от государства, компенсировавших бесплатный перевоз льготников, и посему — возникшая у метрополитеновцев необходимость самостоятельно оптимизировать данные затраты.

8.5.10

Оце так надбавка!

 
Зверніть увагу на новину:
З травня пенсії та соціальна допомога виплачуватимуться згідно з новим прожитковим мінімумом
Кабінет Міністрів України на засіданні 5 травня прийняв постанову "Про деякі питання реалізації Закону України "Про Державний бюджет України на 2010 рік".
Постанова передбачає, що з 1 січня 2010 року буде здійснено перерахунок розмірів пенсій, щомісячного довічного грошового утримання, державної соціальної допомоги інвалідам з дитинства та дітям-інвалідам, які не мають права на пенсію, та інвалідам. Рішення Уряду обумовлене новим розміром прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність, встановлений Законом України "Про Державний бюджет України на 2010 рік".
Згідно з постановою, Пенсійний фонд України зобов’язаний забезпечити нарахування та виплату перерахованого розміру пенсій або допомоги починаючи з травня 2010 року.
У разі коли розмір пенсії або допомоги (з урахуванням надбавок, підвищень, додаткової пенсії, цільової грошової допомоги, пенсії за особливі заслуги перед Україною, індексації та інших доплат до пенсії, встановлених законодавством) після перерахунку зменшується, їх виплата здійснюватиметься у раніше встановлених розмірах.
Джерело: Урядовий портал

Виходить так, що після усіх цих класних підвищень соціальних стандартів розмір пенсії може навіть зменшитись!!!

19.4.10

Вчителям не бути дерслужбовцями.

Зміни до законів, які мали б прирівняти освітян до держаних службовців, не пройшли профільний парламентський комітет, про це повідомляє офіційний сайт Апарату Верховної Ради.
Ідея надання вчителям статусу держслужбовців виникла через бажання підвищити престижність цієї професії, а значить, як наслідок, і якість освіти. Введення Зовнішнього незалежного оцінювання знань випускників шкіл дало змогу виміряти якість освіти, але підвищувати цю якість у освітян немає жодних стимулів: заробітна плати вкрай низька, а робота досить важка для того щоб за неї „триматися”.
Логіка парламентарів полягає в тому, що державна служба, по-перше, накладає на працівника досить багато обмежень, а по-друге, розширення кола державних службовців викличе необхідність у зміні великого масиву законодавства і перебудові багатьох усталених відносин.
Власне, надання статусу державного службовця дасть освітянам три додаткові стимули цінувати свою роботу та намагатися виконувати її якомога краще: заробітна платня та (особливо) широка система „доплат”, пільги і пенсійне забезпечення. І тут можна зрозуміти депутатів, що це все (підняття заробітної платні й формування системи індексації і адекватних додаткових стимулюючих виплат, надання пільг та встановлення рівня пенсійного забезпечення як у держслужбовців) можна зробити і без надання освітянам відповідного статусу.
Будемо сподіватись, що держава зробивши перший крок у реформуванні системи освіти – створення механізму адекватного вимірювання якості освіти за допомогою ЗНО, зробить і другий – покращення якості середньої освіти методом підняття престижу педагогічної праці.

18.4.10

"Єдиний податок" стане нецікавим та недоступним?



На мою думку. зміни про які йдеться в цій статті, обов'язково вплинуть на діяльність НУО, тому публікую тут цей матеріал і запрошую до обговорення питання, як саме реформа спрощеної системи оподаткування та звітності вплине на "третій сектор".

В одному зі своїх блискучих нарисів в тижневику „Дзеркало тижня” відомий аналітик Олександр Кірш писав:

„...в стране существует негласный общественный договор — нигде не зафиксированный, но реально соблюдаемый гораздо более скрупулезно, чем написанные законы. Текст его совсем невелик и может быть приведен полностью прямо тут: «Вам — офшоры, нам — единый налог».
Ни подписей, ни даты, но соблюдается все равно. И посягающим на такую социальную святыню надо бы осознавать, на что они поднимают руку, на что покушаются и какую основу основ социального согласия пытаются сотрясать”.

Схоже що представники великого бізнесу, які остаточно закріпилися на владному олімпі, вирішили таки порушити цю „угоду”.

15.4.10

Нотатки про зайнятість інвалідів. Ч. 3: Концепт НІССПІ

В попередній частині „нотаток” я висловив думку про те, що основні витрати ресурсів (часових, людських та фінансових) для НУО, що надають послугу зі сприяння працевлаштуванню інвалідів, пов’язані з дефіцитом інформації та необхідністю її отримувати та розповсюджувати. Також ця „інформаційна” проблема заважає громадським організаціям ефективно взаємодіяти з роботодавцями та державними структурами, задіяними в даній сфері.
У цій частині запропоную свій варіант розв’язання даної проблеми. Власне, це є концепція створення та функціонування спеціального сервісу, який може стати дієвим інструментом для підвищення ефективності дій усіх залучених сторін, а не тільки НУО, а також тим елементом, навколо якого ці сторони могли б будувати та розвивати взаємодію.
Умовно цей сервіс назвемо „Національна інформаційна служба сприяння працевлаштуванню інвалідів”, скорочено – НІССПІ.
Основних елементів сервісу два: потужній Інтернет-портал та „гаряча телефонна лінія” 0-800..., дзвінки на яку безкоштовні по всій Україні.
Портал має бути створений за зразком популярних сайтів з працевлаштування: розділ для вакансій та резюме, „розбивка” в нашому випадку, на мою думку, має бути зроблена лише в розрізі регіонів (а не професій), доступний та зрозумілий для потенційних клієнтів інтерфейс.
Роботодавець може подати інформацію про вакансію заповнивши спеціальну форму, так само як і потенційний працівник.
Варто налагодити розсилку з сайту: на електронну пошту, СМС, тощо, свіжих вакансій та резюме для тих хто шукає і пропонує роботу відповідно.
Також мають бути розділи з юридичними довідковими матеріалами, новини цієї сфери, тощо.
Звичайно, далеко не всі люди з особливими потребами мають комп’ютер, можуть ним користуватися. Тому обов’язковою є „гаряча телефонна лінію”. За її допомогою будь-який інвалід, що шукає роботу, або роботодавець, що її пропонує, матиме, за посередництва оператора НІССПІ, фактично доступ до порталу. Також телефонна лінія може використовуватись для спілкування експертів з клієнтами служби.
Обов’язковим компонентом концепції є мережі регіональних партнерів –громадських організацій, які на місцях надають послуги сприяння працевлаштуванню інвалідів. Використовуючи в своїй діяльності сервіс, партнери фактично будуть наповнювати його „контентом” та значно підвищать його ефективність. НУО зможе ввести резюме свого клієнта на портал для того щоб якнайшвидше допомогти йому, там само буде шукати вакансії, тощо.
Також дуже важливою є організація масштабної рекламної кампанії сервісу, але організувати її, зважаючи на особливості цільової аудиторії, не так вже й важко (і не дуже дорого).
Реалізувати даний концепт можна двома шляхами: або якась конкретна НУО інвалідів візьме це на себе, знайшовши грант та реалізувавши відповідний проект, або за державні кошти.
Зв’язуватись з державним фінансуванням я особисто не люблю і не вважаю це доцільним. Та все-таки, гіпотетично, проект може бути реалізований саме цим шляхом, тому тут варто застерегти від монополізації цієї послуги якоюсь конкретною НУО (знаючи про особливості моніторингу, точніше – його відсутності, результатів проектів реалізованих за державні кошти).
Найбільше грошей потрібно на етапі створення служби, подальше функціонування не вимагатиме особливих фінансових видатків. Тому варто перший грант видати саме на створення служби, але за такої умови, що вона не належатиме потім структурі, яка її створила, а тим, хто дав кошти (державі). В подальшому варто один раз на один-два роки проводити конкурси (тендери) на адміністрування послуги (яке, повторюсь, на порядок дешевше, ніж створення). На черговому конкурсі мають бути враховані досягнення та недоліки організації, що адмініструвала сервіс, та порівняння їх з тими зобов’язаннями, які брала ця структура вигравши попередній тендер. В такому (ідеальному) випадку той хто адмініструє послугу буде боятися втратити це право і старатиметься піднімати якість послуги та її ефективність, інші ж структури – конкуренти намагатимуться придумати шляхи підвищення цих якості та ефективності.
Користатися послугою зможуть і інваліди, і роботодавці, і державні структури, і чим активніше – тим якіснішою вона ставатиме.
За моїми підрахунками, створення послуги та її „розкрутка” коштуватиме близько S20 тис. (за один рік це реально зробити), функціонування – від S2 тис. на рік (за певних умов, наприклад, НУО що надає послуги не потрібно буде винаймати окреме приміщення, участь волонтерів, пільговий хостинг сайту, тощо). Кошти на функціонування послуги організація-провайдер може отримати навіть без грантів, наприклад це може бути безповоротна фінансова допомога від роботодавців що скористалися послугою (можливо, спеціально для конкретної фірми проведеної роботи, тощо), платні консультації роботодавців, платні семінари для них, тощо.
На моє переконання, потреба в описаному вище сервісі є. Мало того – його концепція напрошується сама собою з тієї політики та реалій у сфері зайнятості інвалідів, які є наявними на даний момент, і створення такої служби - питання часу. Інша річ, що час цей втрачається.

Михайло ІЗЮМСЬКИЙ

12.4.10

Законодавство про встановлення груп інвалідності потребує вдосконалення

Поки що ставлю цю новину (весь текст під катом) без коментарів, але в найближчому майбутньому якраз збирався написати на цю тему в рамках "Нотаток...".

Інструкція про встановлення груп інвалідності була затверджена наказом Міністерства охорони здоров’я України № 183 від 07.04.2004р. Ця Інструкція була прийнята на виконання Положення про медико-соціальну експертизу, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 22 лютого 1992 року N 83.

Киевский метрополитен закупит вагоны для инвалидов

До конца года Киевский метрополитен планирует закупить 10 современных вагонов, приспособленных для перевозки лиц с ограниченными физическими возможностями.
Как сообщили в пресс-службе КП “Киевский метрополитен”, кроме того, до конца года планируется оборудовать видео-информационными системами 135 вагонов и 11 станций метрополитена, обустроить 76 предупредительных рельефных полос на 38 станциях, а также 173 предупредительных рельефных полосы на первой и последней ступеньках переходов на пересадочных узлах, станций и подземных переходов.
В пресс-службе метрополитена также отметили, что в первом квартале этого года для лиц с ограниченными физическими возможностями обустроены восемь дополнительных металлических поручней рядом с существующими колясочными съездами. До конца года планируется установить еще три таких поручня.
Напомним, в 2008 году на всех станциях киевского метрополитена были установлены звуковые датчики для незрячих.
Источник: finance.ua

11.4.10

10.4.10

Додаток до нотаток:)

Власний віршик "в тему", написаний 5 з лишком років тому:

По специальности

Люди тысячами ног ходят мимо.
Я сижу и никому не мешаю.
Я сижу и потихоньку дремаю:
Вот уж диво-работёнка, так диво.

Брякнет буднично в коробке монета
Я по звуку узнаю – двадцать пять!
Я по звуку узнаю – можно спать:
Ещё где-то полчаса до обеда.

А потом как побегут – ты гляди!
Появляться станут дяденьки важные,
Сверху падать будут деньги бумажные --
Аккуратно их в карманы клади.

В переходе мне сквозняк нипочём:
В организме сила есть и закалка,
А здоровый пофигизм и смекалка
Скоро сделают меня богачом!

До семи здесь посижу – и домой.
Сотню выдам за лояльность я Ване:
У сержанта нынче пусто в кармане,
И вообще он человек неплохой.

Дома грустно одному и скучно.
Социолога диплом на стенке.
Позвоню - ка я подруге Ленке
Приглашу её в кафе на ужин.

Мы обсудим с ней печали и радости.
Через час в зале станет тише.
«Кем сейчас работаешь, Миша?»
Я отвечу ей: «По специальности».

Нотатки про зайнятість інвалідів. Ч.2: Стейкхолдери.

Кожного разу, коли говорять про реформи системи забезпечення зайнятості інвалідів, вказують на необхідність взаємодії у цій сфері усіх сторін, які так чи інакше мають до неї відношення. Те що ефективна взаємодія неодмінно дасть результати ніхто під сумнів ставити не буде, але щоб ця взаємодія стала ефективною в ній мають бути зацікавлені сторони, інакше все знову зведеться до порожніх розмов та втрачання часу.
Спробуємо розглянути мотивацію різних сторін у сфері забезпечення зайнятості інвалідів у взаємодії одне з одним, а також, можливо, варіанти підвищення цієї мотивації.

9.4.10

Є ідея проведення у Харкові конференції з Інтернет-технологій для осіб з вадами зору.. Умовна назва – „Інтернет рівних можливостей” (але точно не так, бо цю назву вже використовували в Росії).

На Харьковщине не хватает детсадов для детей-инвалидов и пандусов в школах

Областные власти обозначили задачи по созданию благоприятных условий для обучения, воспитания и реабилитации детей, учащейся молодежи с ограниченными возможностями. Среди них - создание дошкольных учреждений компенсирующего типа в районах, где их не хватает, и установка пандусов в школах. Об этом сообщили в пресс-службе Харьковской облгосадминистрации.
В частности, на коллегии ГУОН чиновники доложили, что при Главном управлении образования и науки создана и действует областная психолого-медико-педагогическая консультация как диагностико-коррекционная структура. Ежегодно консультацией проводится свыше 5 тыс. диагностических обследований детей дошкольного и школьного возраста.

Триває апробація проекту моделі працевлаштування осіб з інвалідністю

 Продовжуємо уважно слідкувати за цим проектом.
В Чернігівській області у рамках виконання спільного Проекту Програми розвитку ООН, Міжнародної організації праці та Державного центру зайнятості "Соціальна інтеграція людей з інвалідністю шляхом забезпечення доступу до зайнятості" розпочалася апробація першого етапу впровадження Моделі працевлаштування та забезпечення зайнятості осіб з інвалідністю в Україні.
На цьому етапі завданнями апробації є проведення експериментальної перевірки в межах діючого законодавства технології надання центрами зайнятості соціальних послуг людям з інвалідністю, а також механізму взаємодії у процесі працевлаштування між центрами зайнятості та партнерськими організаціями, які опікуються проблемами осіб з обмеженими фізичними можливостями.
На виконання наказу Державного центру занятості від 01.03.2010р. №17 "Про проведення апробації проектів Моделі працевлаштування та забезпечення зайнятості осіб з інвалідністю та Методології надання центрами зайнятості соціальних послуг людям з інвалідністю в м.Києві, Київській та Чернігівській областях" Чернігівським обласним центром зайнятості розроблено та затверджено План організаційних заходів проведення апробації моделі працевлаштування осіб з інвалідністю. Першим кроком в цьому напрямку була організація та проведення Чернігівським міським центром зайнятості 3 березня засідання "круглого столу", а Ніжинським міськрайонним центром зайнятості 5 березня - робочої зустрічі за участю представників міських та міськрайонних медико-соціальних експертних комісій на тему: "Взаємодія центру зайнятості та медико-соціальних експертних комісій щодо вдосконалення формування Індивідуальної програми реабілітації інвалідів на етапі впровадження моделі працевлаштування та забезпечення зайнятості осіб з інвалідністю".
За результатами цих зустрічей були прийняті відповідні рекомендації та підписані двосторонні Угоди про співпрацю, предметом яких є запровадження взаємодії між центром зайнятості та МСЕК з питань надання профорієнтаційних консультацій на етапі формування Індивідуальної програми реабілітації щодо напрямку подальшої професійної діяльності та працевлаштування людини з інвалідністю. Крім того, Чернігівським міським центром зайнятості до районних управлінь праці та громадських організацій інвалідів м.Чернігова направлено листи з пропозицією спільного проведення апробації моделі та підписання Угод про співпрацю.
29 березня поточного року обласним центром зайнятості проведено засідання "круглого столу" на тему: "Проведення апробації проекту Моделі працевлаштування та забезпечення зайнятості осіб з інвалідністю". Учасниками заходу стали представники обласного відділення Фонду соціального захисту інвалідів, головного управління праці та соціального захисту населення, управління охорони здоров'я, управління освіти ОДА, громадських організацій інвалідів, медико-соціальних експертних комісій. Аналогічний захід
30 березня проведено Ніжинським міськрайонним центром зайнятості. Вони ознайомились з метою та завданнями Моделі, обговорили плани спільних дій по її впровадженню. Під час заходів соціальні партнери підписали Протоколи про спільні наміри та Угоди про співпрацю.
Джерело: invak.info

8.4.10

Українські футуристи в аудіо-форматі.

Дуже радий що цей проект продовжується й розвивається, постійно за ним слідкую, напевне, варто буде налагодити якусь співпрацю.

15 квітня о 18.00 в книгарні «Є» (м. Київ, вул. Лисенка, 3) відбудеться прес-конференція з нагоди випуску аудіокниги з поезіями українських футуристів початку ХХ сторіччя, а саме: Михайля Семенка, Костя Буревія, Гео Шкурупія, Олекси Влизька та Олекси Слісаренка.

Запис поезії відбувся в рамках благодійного проекту «Аудіокниги для людей із вадами зору», який започаткували студенти Інституту журналістики КНУ імені Тараса Шевченка на підтримку незрячих людей. Цей некомерційний проект унікальний для України, адже начитують поезію самі студенти Інституту журналістики під керівництвом акторів: Оксани Цимбал і Тараса Кищуна.
Слово матимуть:
  • Євгенія Вятчанінова та Єлизавета Олійник - керівники проекту
  • Юрій Вишняков – голова Центральної бібліотеки для сліпих ім. В. Островського
  • Надія Коробчук – студентка, член Українського товариства сліпих «УТОС»
  • Оксана Цимбал – театральний тренер проекту
  • Леся Ярошенко – координатор інформаційних проектів Українського форуму благодійників
  • Микола Алаторцев – виконавчий директор компанії «Медіатрейдинг»
  • Алевтина Белецька – прес-секретар керівної компанії Групи компаній «ФОКСТРОТ» Представники конкурсу «Ініціатива року» та фірми «Сі Ді Імідж» – меценати проекту  
Під час презентації лунатимуть вірші «на живо» не лише з вуст учасників проекту, але й… балакуна-папуги. Крім офіційної частини, захід буде сповнений футуристичних витівок і незвичайних частунків!
З питань акредитації просимо звертатися за тел. +38 093 557 69 42 (Євгенія), +38 066 381 81 35 (Єлизавета), e-mail: elyzaveta@bigmir.netevhenia.v@gmail.com
Проект «Аудіокниги для людей із вадами зору» став переможцем конкурсу «Ініціатива року» (у КНУ імені Тараса Шевченка) і отримав повне фінансування на серію аудіокниг з українською поезією ХХ століття. Аудіодиски для проекту подарувала компанія «МедіаТрейдинг». Інформаційний та консультаційний супровід Українського форуму благодійників.
У червні 2009 року в рамках проекту вийшов у світ перший диск із вибраними віршів Богдана-Ігоря Антонича, який у накладі кількасот екземплярів розповсюдили у регіональних бібліотеках для незрячих та у школах-інтернатах.

Контакти

Євгенія Вятчанінова
Інститут журналістики
evhenia.v@gmail.com
+38 093 557 69 42
http://ufb.org.ua/news/1988.html
Джерело: "ГУРТ" 

7.4.10

Комітет з питань науки і освіти рекомендує парламенту прийняти за основу проект закону про вищу освіту (нова редакція)

Нажаль не має поки що досить часу щоб детально проаналізувати даний законопроект, тому подаю новину в редакції пресслужби Апарату ВР.


На засіданні зазначалося, що проектом закону (реєстр.№6194) пропонується внести зміни в структуру вищої освіти, вилучити освітні рівні вищої освіти (неповна вища освіта; базова вища освіта; повна вища освіта), запровадити зрозумілу на ринку праці ступеневу освіту, що узгоджується з європейським форматом - трициклову систему підготовки фахівців із вищою освітою за освітньо-професійними програмами бакалавра, магістра та освітньо-науковою програмою доктора філософії.
Також підкреслювалося, що новою редакцією закону "Про вищу освіту" пропонується визначити структуру вищих навчальних закладів і сформульовати вимоги до вищих навчальних закладів щодо кількості студентів денної форми навчання, галузей освіти та наукових спеціальностей.
Окрім того, наголошувалося на засіданні, законопроектом передбачається суттєве розширення прав щодо реалізації автономії та академічних свобод для національних вищих навчальних закладів, а також надання статусу дослідницького університету окремим провідним національним вищим навчальним закладам та додаткові права за окремими напрямами їх діяльності.
Згідно з документом, пропонується встановити ряд нових норм фінансової діяльності вищих навчальних закладів, зокрема право відкривати рахунки, в тому числі депозитні, користуватися банківськими кредитами, незастосування тендерних процедур, встановлення плати за навчання.
Голова Комітету Володимир Полохало підкреслив, що "нова редакція Закону "Про вищу освіту" покликана привести законодавство України щодо вищої освіти до вимог Європейського законодавства, створити більш сприятливі умови та розширити доступ до здобуття вищої освіти громадянам України".
В.Полохало також поінформував, що "цей законопроект розроблявся на виконання Рішення Комітету з питань науки і освіти від 17 вересня 2008 за участю провідних вищих навчальних закладів України, а також пройшов широке громадське обговорення". Голова Комітету додав, що "зміст документа спрямований на врегулювання суспільних відносин у галузі навчання, виховання, професійної підготовки громадян України".
Джерело: Апарат Верховної Ради України

У Львові відбулася презентація книги «Серцем припасти до Львова», виданої шрифтом Брайля

Віднедавна "Толеранс центр" почав налагоджувати співпрацю з Львівською обласною організацією УТОС. Власне, з її керівником - Оксаною Збігнівною Потимко - я знайомий досить давно, ще з часів Першого всеукраїнського форуму молоді з вадами зору. Також у Львові ми співпрацюємо з Товариством "Зелений Хрест" та місцевим осередком Всеукраїнської профспілки працездатних інвалідів.
Однак тепер співпраця з пані Потимко виявляється для нас макисмально цікавою через неординарність та активність Оксани Збігнівни.
Тож будемо у своїму блозі інформувати про діяльність партнерів та наші спільні ініціативи.

У Львівській спецбібліотеці ім. Т. Г. Шевченка Українського товариства сліпих члени вітальні «Поклик» презентували книгу «Серцем припасти до Львова», видану в рамках конкурсу підтримки україномовного книговидання, що щорічно проводиться управлінням культури і туризму Львівської міської ради.
До збірки ввійшли кращі поетичні та прозові твори незрячих авторів, членів вітальні «Поклик», яка діє при Львівській спецбібліотеці для сліпих людей: Андрія Волощака, Миколи Красюка, Лайоша Молнара, Степана Підлужного, Вероніки Феде, Тетяни Фролової та Евеліни Шегедіної. В рамках презентації відбулася зустріч з незрячими авторами та читання кращих творів збірки.
«На видання цієї поетичної книги з міського бюджету було виділено 5,5 тисяч гривень. Підтримати таку ініціативу УТОСу – це був наш обов’язок, адже 97 примірників книги шрифтом Брайля – це важлива річ, бо сліпі люди іншого способу прочитати поетичні твори просто не мають. Водночас важливо було підтримати не просто видання книжки, а видання творів незрячих людей, які попри все творять і своїми віршами підтримують своїх побратимів так само незрячих, які через ці поезії мають змогу по новому сприймати цей світ. Гадаю наша плідна співпраця із організацією УТОС триватиме і надалі», – зауважив під час презентації книги директор департаменту гуманітарної політики Олексій Побурко.
Нагадаємо, що Львівська організація товариства сліпих працює вже 70 років, і є однією з найбільших осередків Товариства: на обліку тут перебувають понад 3200 інвалідів по зору. За чисельністю незрячих Львівщина посідає третє місце після Київської та Донецької областей.
Організація шляхом надання низки соціальних послуг активно впроваджує інноваційну методику діяльності, сприяючи удоступненню процесу набуття незрячими вищої або середньої спеціальної освіти, оволодінню комп’ютерною грамотою та іноземними мовами, розвитку творчого потенціалу, доступу до інформаційної мережі (аудіолітература, Інтернет тощо).
Джерело: Національна Асамблея інвалідів України

1.4.10

Корисний закон.

 Цікава, на мій погляд, ініціатива. Держава зрозуміла безперспективність позиції "сам не гам, та іншому не дам".
Верховна Рада України прийняла за основу проект закону "Про внесення змін до статті 9 Закону України "Про податок з доходів фізичних осіб" (щодо оподаткування благодійної допомоги)
Законопроектом (реєстр. №2043) пропонується не включати до оподатковуваного доходу (отже, не оподатковувати) цільову благодійну допомогу, що надається юридичними або фізичними особами у будь-якій сумі інвалідам або законному представнику дитини-інваліда для оплати зобов´язань держави по забезпеченню технічними та іншими засобами реабілітації, виробами медичного призначення, автомобілями (за умови зняття інваліда з обліку на забезпечення спецавтотранспортом за рахунок бюджетних коштів). Для реалізації зазначених пропозицій Кабінет Міністрів має затвердити категорії інвалідів і дітей-інвалідів, перелік технічних та інших засобів реабілітації, виробів медичного призначення, марок автомобілів.
Джерело: Апарат Верховної Ради України

30.3.10

Нотатки про зайнятість інвалідів. Ч.1: Статистика й реформи.

Отримав нарешті документи Проекту «Соціальна інтеграція людей з інвалідністю шляхом забезпечення доступу до зайнятості», керівництву якого вдячний за те що спонукали висловити свої міркування та напрацювання в цій сфері. Отже, сьогоднішня стаття за задумом має розпочати серію публікацій з тематики реформування системи забезпечення зайнятості інвалідів.

„Пересічний громадянин” ставиться до статистики зверхньо та іронічно, вважає її як мінімум дивним та несерйозним, марним зайняттям. Однак той хто хоч трішечки тямить в аналітиці розуміє наскільки важливою є статистика, як наявність чи відсутність тієї чи іншої статистичної інформації впливає не тільки на процес та результат аналізу, а навіть на його можливість як такого!
Ми можемо ставитись як завгодно до цифр якими викладена статистична інформація, але нам доводиться спиратися тільки на них (цифри), якщо ми хочемо мати хоча б мінімальні підтвердження наших засновків та висновків.
Тим більше статистичні показники потрібні при плануванні та впровадженні будь-яких реформ. Якщо навіть реформа стосується таких нематеріальних процесів як, наприклад, культура, мораль, духовність, тощо, той хто їх впроваджує повинен знайти певний індикатор виражений в цифрах, який би більш-менш об’єктивно відображав стан справ у реформованій сфері та зміни в ньому (або їх відсутність) під впливом впроваджуваної реформи.
Без таких індикаторів та чіткої, конкретної, об’єктивної й надійної інформації по ним реформа не то що не може бути вдалою, а, скажемо так, успішність реформи, по-перше, не можливо буде перевірити та довести, а по-друге, ця успішність може бути лише випадковою.
Однак наявність такої статистичної інформації дасть змогу спланувати реформу, відслідковувати її вплив під час впровадження та вносити певні корективи, оцінювати ефективність та результативність реформи, тощо. Крім того, чітка та неупереджена статистична інформація дає змогу оцінювати діяльність того чи іншого органу влади, вплив того чи іншого нормативно-правового акту, суспільного, політичного чи економічного процесу, тощо.
Відсутність такої інформації робить реформу лише імітацією реформи, а оцінювання діяльності органів влади та впливу різноманітних наведених вище факторів – суб’єктивним.
Тому, на моє глибоке переконання, плануючи будь-які перетворення та реформи з самого початку варто подбати про статистику! (Якщо, звичайно, вас цікавить результат, а не тільки процес).
Наведені вище роздуми можуть показатися вам банальними та такими що не мають жодного відношення до питань зайнятості та працевлаштування інвалідів в Україні, щоб переконати в протилежному – наведу приклад зі свого аналітичного досвіду.


Читати далі...


В Ужгороді відбувся круглий стіл "Доступне Закарпаття для людей з вадами зору"

26 березня в приміщенні Закарпатської обласної державної адміністрації пройшов Круглий стіл ”Доступне Закарпаття для людей з вадами зору”, який поставив фінальну крапку в успішній реалізації проекту „Доступне Закарпаття”.

Організатор Круглого столу – Ужгородська міська громадська організація інвалідів зору „Дивосвіт” – у 2009-2010 роках реалізовувала проект „Доступне Закарпаття”, основним завданням якого було встановлення на визначених за результатами спеціального дослідження світлофорних об’єктах міста Ужгорода пристроїв голосового сповіщення пішоходів, а також встановлення на залізничних та автовокзалах Закарпатської області та деяких соціальних об’єктах міста Ужгорода звукових сигналізаторів – так званих „маячків”, які допомагають орієнтуватися в просторі людям з вадами зору.
Проект реалізовувався в активній співпраці з органами державної влади та місцевого самоврядування Ужгорода та Закарпатської області, а також з бізнесовими підприємствами різних регіонів України.
На Круглому столі було підведено підсумки реалізації проекту, розглянуто пріоритетні напрямки діяльності органів державної влади та місцевого самоврядування Закарпатського регіону в аспекті забезпечення доступності для людей з особливими потребами здоров’я, відбувся обмін досвідом з представниками громадських організацій, що опікуються проблемами слабозорих та незрячих, з інших регіонів України.
Учасники Круглого столу високо оцінили досягнення організації „Дивосвіт” в реалізації даного проекту, висловили впевненість у високій соціальній значущості тих перетворень, які він започаткував, запропонували шляхи розвитку розпочатої в межах проекту діяльності.
Підтримка проекту «Доступне Закарпаття» здійснена Фондом Східна Європа
та компанією Telenor Group в Україні в рамках спільної програми «Світ
без обмежень: вільний доступ для людей з особливими потребами».
Реалізація програми стала можливою завдяки фінансовій підтримці компанії
Telenor Group та Агентства США з міжнародного розвитку (USAID). Точка
зору, відображена у цьому документі, може не збігатися з точкою зору
донорів програми.
Як вже говорилося раніше, я був консультантом з впровадження цього проекту (і автором), а також проводив даний Круглий стіл.

23.3.10

Їду в Ужгород.

Думаю, нема більше такої європейської країни, де від одного міста до іншого треба їхати аж 25 годин швидким поїздом!
В Ужгороді працюю з місцевою громадською організацією „Дивосвіт”. Консультую їх та всіляко допомагаю реалізовувати проект „Доступне Закарпаття”. Це мій третій і останній візит в даному проекті, усю основну діяльність проводимо дистанційно. У п’ятницю маємо провести підсумковий Круглий стіл, планується цікавий захід.
Сподіваюсь хоч цього разу більш-менш побачити місто.
Якщо серед читачів нашого блогу є закарпатці – залюбки зустрінусь з вами в Ужгороді!

22.3.10

У Львові вийшли унікальні путівники для неповносправних та гідів

Невеликий свій коментар до статті...
Щодо путівника - ідея хоч і не нова, але дуже корисна, а для таких міст як Львів (хоча, Львів у нас один такий:)) - просто необхідна! Але мова про інше...
Слово "неповносправний" - пряма калька з польської, яку дуже люблять вживати на Галичині. Нам, мешканцям східних регіонів, хочеш не хочеш доводиться „приміряти” те чи інше слово до його російськомовного аналогу, і коли ми з колегами їздили до Польщі вивчати систему зайнятості інвалідів, думали над цим питанням, і най адекватнішим „перекладом” слова „неповносправний” російською виявилось „недоделанный”:)


У Львові у межах проекту «Сприяння розвитку можливостей внутрішнього туризму для неповносправних осіб України та захист громадянського права на активний відпочинок людей з особливими потребами, які проживають на Львівщині» видали два посібники для туристичних організацій та неповносправних.
Про це 15 березня ZAXID.NET повідомив керівник проекту від Львівської асоціації розвитку туризму Іван Горбацьо.
"Ми видали два посібники: перший в Україні посібник для професіоналів туристичного супроводу по роботі з різними категоріями інвалідів "Теорія і практика організації активного відпочинку та туризму для неповносправних осіб" та українськомовний туристичний довідник по м. Львову для неповносправних осіб "Львів доступний для всіх". Щороку до Львова приїжджає щораз більше гостей. Ми сподіваємося, що невдовзі Львів стане ще більш доступним для його мешканців та усіх туристів, не зважаючи на ступінь їхніх особливих потреб", - зазначив Іван Горбацьо.
За його словами, путівник "Львів доступний для всіх" покликаний служити особам, які мають труднощі з пересуванням, особливо тим, які пересуваються на інвалідному візку, а також особам з вадами слуху та зору. Маршрут для неповносправних осіб може бути корисним для осіб похилого віку, а також матерів з дітьми, і це є додатковою перевагою цього путівника. "Видання опрацьованого туристичного маршруту спонукатиме осіб з особливими потребами вийти зі свого помешкання та заохотить їх до активного фізичного та психічного відпочинку. Це перший довідник, виданий за підтримки Фонду Східна Європа, містить різну інформацію, яка допоможе неповносправним самим пізнавати Львів, без екскурсоводів", - зазначив керівник проекту.
Посібник "Теорія і практика організації активного відпочинку та туризму для неповносправних осіб" підготували Микола Сварник, Іван Горбацьо, Олександр Волошинський, Андрій Мацелюх. У ньому подано важливу першочергову інформацію, з якою повинен бути обізнаний фахівець туристичного супроводу, надано поради фахівцям туристичного супроводу загального характеру, а також особливі вимоги під час роботи з неповносправними особами, подано практичні рекомендації досвідчених фахівців, практиків туристичного супроводу та реабілітологів.
Видання здійснене завдяки підтримці проекту "Мережа громадянської дії в Україні" (UCAN), що фінансується Агентством США з міжнародного розвитку (USAID) та впроваджується Інститутом Сталих Спільнот (ISC).
Джерело: Національна Асамблея інвалідів України

"Толеранс центр" та "Школа толерантності"

Засновникам та керівникам нашої організації - мені і Володимиру Носкову, довелося взяти найактивнішу участь в реалізації проекту "Школа толерантності". Я очолив цей проект коли він вже виграв конкурс, за кілька днів до підписання контракту у лютому минулого року, і більше року він був основною моєю головною біллю:)
Минулого тижня ми вже офіційно презентували "Школу толерантності", ось матеріали харківських ЗМІ про цю подію:

В Харькове откроется "Школа толерантности"


В Первой столице обещают обучать толерантности. Для этого организуют целую школу. Там расположится центр реабилитации для людей с ограниченными возможностями, но вход туда будет для всех открыт

Открытия центра реабилитации ждут немало детей. Ведь здесь расположится "Школа толерантности". Это будет не просто помещение для изоляции людей с особыми потребностями, а наоборот - место их встречи наравне со своими здоровыми сверстниками. Михаил Изюмский, руководитель проекта "Школа толерантности": «Нужно, чтобы дети с особыми потребностями понимали окружающих людей, понимали себя в социуме, чтобы не было иждивенческой позиции в жизни».
Здесь обещают организовать игры и обучение, курсы по физической и психологической реабилитации. И все это стало возможным при финансовой поддержке одной из крупнейших компаний региона.
Анна Щира, представитель компании "Филипп Моррис Украина": «Это реальная поддержка для семей, для людей, у которых есть недостатки со зрением. Это также решает очень важную задачу - воспитание толерантного отношения среди молодёжи и подростков».
В центре обещают охватить как можно больше молодежи, чтобы научить терпимости по отношению друг к другу.


Анжела Сушко
За лінком - оригінал статті і ВІДЕО!

20.3.10

Привітайте нас з новим неординарним всесвітньовідомим губернатором!

...і не менш харизматичним в.о. мера міста

При вступі до ВНЗ цього року буде враховуватися середній бал атестату

 
 
Цього року при вступу до ВНЗ буде враховуватися середній бал атестату. Про це заявив міністр освіти Дмитро Табачник.

За словами міністра, також "збережеться зовнішнє незалежне оцінювання".

"ЗНО буде розглядатися як шлях до підвищення якості освіти, а не так, як безпідставно два роки було дано ляпас всім вчителям, всім викладачам, як тільки засіб боротьби з корупцією", - зазначив Д.Табачник.

"За тестування будь-яка дитина може максимально набрати до 600 балів, а за шкільний атестат ми хочемо запропонувати, щоб він враховувався в кількості до 200 балів. Тобто до четвертої частини", - пояснив він.

Міністр також зазначив, що вступних іспитів до ВНЗ у цьому році не буде.

Водночас Табачник заявив, що у майбутньому можуть бути запропоновані зміни до законодавства, які дозволять "кращим університетам проводити свої мотиваційні іспити".

"Це мотиваційне есе, дуже популярне в США, тести на лідерство, на комунікативність", - зазначив він.

Крім того, Д.Табачник заявив: "В цьому році, врешті решт, будуть вперше видані до кожного диплому про вищу освіту вкладиші єдиного європейського зразка, і кожен зможе продовжити свою освіту".

Також міністр зазначив, що "Вища атестаційна комісія продовжує разом з Академією наук наполягати на збереженні двох наукових ступенів - доктор філософії по спеціальності, доктор філософії та медицини, та доктор наук".

"Я думаю, що ми це збережено, тому що інакше - це руйнація українських потужних наукових шкіл", - додав він.



Джерело : zaxid.net


"Громадський простір" 

Стосовно шкільного аттестату - обома руками "ЗА"!

18.3.10

Абітурієнти обирають ЗНО, бо тестування відбирає кращих

Залишаючись прихильником системи ЗНО - радію таким новинам.


18 березня 2010 року в Києві відбулася презентація результатів незалежного дослідження ефективності реформи системи вступу до вищих навчальних закладів України на основі зовнішнього незалежного оцінювання.





 


Кредити на освіту.

Комітет з питань науки і освіти рекомендує парламенту прийняти за основу проект закону про кредитування на здобуття вищої освіти
Законопроектом (реєстр. №1084) передбачається запровадження спеціального виду кредиту - кредиту на здобуття вищої освіти (освітнього кредиту) та визначення певних його особливостей (в частині порядку оформлення, суми кредиту, строків перерахування банком чергового платежу тощо).
Доступність одержання освітнього кредиту передбачається забезпечити рядом положень - закріпленням граничного розміру відсотка по кредиту, який затверджується Кабінетом Міністрів; наданням позичальникові відстрочки повернення кредиту до початку активної трудової діяльності та поетапного механізму його погашення.
Згідно із проектом, держава бере на себе зобов´язання зробити кредити на освіту більш доступними і дешевими за рахунок компенсації частини процентної ставки у розмірі облікової ставки НБУ. У виняткових випадках на державу покладається субсидіарна відповідальність перед банком по боргах позичальника.
На засіданні Комітету наголошувалося, що ризики учасників механізму освітнього кредитування можуть бути застраховані - таким чином, держава отримує додатковий механізм захисту бюджетних коштів від втрати, а позичальник і банк, що надає освітній кредит, убезпечують себе від можливих негативних наслідків, пов´язаних для позичальника з можливим безробіттям після завершення навчання чи одержанням мало оплачуваної роботи, а для банку - з неповерненням кредиту позичальником чи іншими обставинами.
Передбачено також, що усі учасники схеми освітнього кредитування (банки-агенти, страхові компанії) вибираються прозоро на відкритих тендерах, а держава завчасно визначає вимоги і критерії до структур, що братимуть участь в освітньому кредитуванню.
Джерело: Апарат Верховної Ради України

13.3.10

Ізюмський & зайнятість.

Олена Іванова, керівник Проекту «Соціальна інтеграція людей з інвалідністю шляхом забезпечення доступу до зайнятості», цікавиться моїм досвідом у сфері зайнятості інвалідів.

Охоче розповім про нього пані Олені та усім відвідувачам нашого блогу.

Напевне, першим пунктом треба зазначити той факт, що я сам інвалід другої групи і для мене це питання в прямому сенсі слова особисте.
Ще навчаючись на першому курсі університету зробив для себе висновок, що диплом не гарантуватиме мені роботи, що інвалідові без досвіду, хоч і з дипломом, буде важко працевлаштуватись. Придбати досвід будучи при цьому ще й студентом, тим більше молодших курсів та на денному відділенні навчання - практично не можливо. Але ключовим я визначив саме слово «практично» і почав шукати можливості.

Читати далі...

Світлофорна уніфікація

Вчора, 12 березня, відбулась робоча зустріч керівників громадських організацій, які займаються питаннями забезпечення доступності міської інфраструктури для людей з вадами зору. Основним питанням порядку денного була уніфікація звуку „голосових світлофорів” – керівництво міста поставило задачу знайти оптимальну звукову схему для того щоб „переозвучити” вже встановлені пристрої та використовувати для встановлення нових.
Запропонована учасниками наради звукова схема складається з таких елементів:

1. „Стартовий” сигнал безпосередньо перед початком зеленої фази (щоб не відбирати секунди зеленої фази у пішохода),
2. голос „перехід через вулицю Таку-то дозволено” (на об’єктах без перехрестя вулицю називати не обов’язково)
3. сигнал метронома
4. голос „перехід завершується”
5. швидкий сигнал метронома
6. голос „перехід заборонено” приблизно за 3-5 секунд до закінчення зеленої фази.
7. під час червоної фази – сигнал орієнтування, рідкі одиночні звуки.

Також обговорювалась доцільність на перехрестях озвучувати пристрої перпендикулярних переходів відповідно чоловічим та жіночим голосом.

Нагадаємо, що в Харкові вже більше ніж на двадцяти світлофорних об’єктах працюють пристрої голосового сповіщення, прийнята міська програма зі встановлення таких пристроїв на усіх об’єктах що ремонтуються або тільки встановлюються.
Перший „голосовий світлофор” на перехресті вулиці Сумської та проспекту Правди встановила організація „Толеранс центр”.

11.3.10

Хотілося б вірити...

Щойно з'явилась інформація, мене вже сьогодні вранці попросили піти до Управління та "розвідати" механізм. подивимось що з того вийде...


Объединения инвалидов и общественные организации теперь могут не платить за аренду помещений - начальник управления горсовета
"STATUS QUO", 10.03.2010, Харьков

"В последнее время в Харькове у ряда общественных организаций и объединений инвалидов возникла проблема с оплатой аренды коммунальных помещений", - заявил 10 марта журналистам начальник управления коммунального имущества и приватизации Харьковского горсовета Владимир Солошкин. По его словам, неприбыльные организации просто не находят денег, чтобы погасить арендную плату.

"Несмотря на то что арендная ставка для таких учреждений всегда была минимальной - на уровне 1-2% от оценочной стоимости помещения, все равно с оплатой возникали проблемы. В связи с этим чиновники горсовета проработали законодательство и нашли выход - заключение договоров безвозмездного пользования", - заявил В.Солошкин. Он подчеркнул, что теперь все, кто заключил с управлением коммунального имущества и приватизации такой договор, могут не платить за аренду.

7.3.10

Google повышает доступность видео на YouTube.

Действительно приятная новость от гиганта интернет-индустрии (с блога компании Google на Хабре).  

Хирото Токусей, менеджер продуктов, недавно смотрел видео «How to Eat Stick Candy Fast»

Согласно последним исследованиям, к 2015 году более чем у 700 миллионов людей в мире будет нарушен слух. Чтобы помочь глухим и слабослышащим, начиная с 70-х годов в регулярном телевещании начали использовать субтитры. Сейчас, в 2010 году, мы видим, как сильно возросла их роль. Однако при всей важности субтитров, для владельцев контента их создание — процесс сложный, требующий большого количества времени.

Важная задача команды YouTube – это повысить доступность видео. Мы постоянно над этим работаем. Именно поэтому еще в 2008 году мы разработали функцию субтитров. А в ноябре прошлого года на YouTube появились автоматические субтитры. Правда, тогда эта возможность была доступна только некоторым из наших партнеров. Автоматические субтитры основаны на современных алгоритмах преобразования голоса в текст, которые используются в голосовом поиске Google. Создав автоматические субтитры, вы можете скачать их на свой компьютер, отредактировать, а затем загрузить на YouTube их новую версию. Кроме того, возможности автоперевода Google позволяют перевести субтитры на любой из 50 языков, всего за пару кликов.

(Читать весь материал... )

3.3.10

"Слухай, знай - споживай!"

Як кажуть, "не фонтан", але поки що ми не придумали кращої назви для нового проекту, який написали та будемо на днях відправляти на конкурс.
Основною діяльністю за проектом буде видання аудіо-посібника з прав споживача для людей з вадами зору. Реалізація (у випадку виграшу) запланована на літо.
Сподіваюсь, до того часу ми придумаємо кращу назву для самого диску.

Поддержите "Особенные сказки"!









Блог проекта "Особенные сказки", созданный нашей организацией, участвует в конкурсе Фестиваля социальных интернет-ресурсов "Мир равных возможностей".
Просим всех поддержать наш проект, проголосовав за него на этой странице.
Большое спасибо!

2.3.10

Нова модель неефективної системи.

Деякі коментарі до ось цієї новини:

В Україні апробовують нову модель працевлаштування людей з інвалідністю
1 березня розпочалась апробація проекту нової Моделі працевлаштування та забезпечення зайнятості людей з інвалідністю. Нову Модель розроблено в рамках спільного Проекту Програми розвитку ООН (ПРООН), Міжнародної організації праці (МОП) та Державного центру зайнятості України «Соціальна інтеграція людей з інвалідністю шляхом забезпечення доступу до зайнятості».

По-перше, добре що цей проект реалізовувався не за державні кошти. Це плюс.
Мінус в тому, що проект нічого абсолютно не напрацював нового.
Мене залучали до процесу розробки моделі (точніше, залучені особи просили дати рекомендації, бо з новими ідеями в учасників проекту було насправді дуже скрутно).
Якщо коротко, проблему намагатимуться вирішити в тій самій системі координат, занходячись на тому самому рівні її усвідомлення, на яких ця проблема виникла.
А це нагадує спробу витягти самого себе з болота за волосся.
Щось в середині ді\ючої системи зміниться, але це ніяк не вплине на її результативність та ефективність бо сама система є недієздатною.
Це моя суб'єктивна, звичайно, думка, але не на порожньому місці вона виникла.

1.3.10

Регульоване волонтерство?

Декларуючи ліберанльні принципи наші державні мужі авторитарної закалки продовжують нав'язувати державне регулювання усім сферам суспільного життя, навіть такій як волонтерство.
Не знаю що з цього вийде, але як показує практика, дуже активне державне регулювання призводить як мінімум до формалізації добрих та щирих справ...

Ось, власне, привід для таких роздумів:


Комітет з питань сім'ї, молодіжної політики, спорту та туризму рекомендує парламенту прийняти за основу законопроект про волонтерський рух

Проект закону (реєстр. № 5266) визначає правовий статус волонтера, волонтерської організації, їх права та обов‘язки, принципи волонтерської діяльності, учасників цієї діяльності, види, засади та напрями її здійснення, джерела фінансування. Як зазначили члени Комітету, законопроектом передбачається також врегулювати взаємовідносини між учасниками волонтерської діяльності та визначити напрями державної політики у цій сфері.
Народні депутати підкреслили, що на сьогодні в Україні відсутня законодавча база, що визначає організаційні та правові засади здійснення волонтерської діяльності, розвитку волонтерського руху, правового статусу волонтерів, джерел фінансування, тощо.
На думку членів Комітету, прийняття даного законопроекту встановить правові, організаційні засади розвитку волонтерського руху в Україні та забезпечить формування нормативно-правової бази для розвитку волонтерського руху, його становлення, стимулюватиме подальший процес його розвитку, а також дозволить більш активно та повно використовувати потенціал волонтерського діяльності як важливої передумови для подальшої розбудови в Україні соціально орієнтованого громадянського суспільства.

Джерело: Апарат Верховної Ради України

28.2.10

Дві статті про "соціальні мережі".



Узагальнююча (моя) думка: соцмережі змінюють суспільство, але не змінюють людину. Хоча - робіть висновки самі.

про «число Данбара»...

Идентификация с помощью камеры мобильника и социальных сетей

26.2.10

За останні 210 років тривалість життя землян збільшилась на 35 років.


"Главным достижением человечества является всеобщее снижение уровня смертности, которое началось в развитых районах мира в XIX веке и распространилось на все регионы в XX веке. Продолжительность жизни за период с 1800 года возросла с 30 до 68 лет. Логично, что это привело к стремительному росту численности населения - с одного миллиарда в 1810 году до почти семи миллиардов в 2010 году.
Эти данные содержатся в новом докладе Генерального секретаря ООН "Охрана здоровья, заболеваемость, смертность и развитие", сообщает CyberSecurity.ru. Комиссия по народонаселению и развитию рассмотрит его на своей сессии 12-16 апреля 2010 года. За последние два столетия уменьшение уровня смертности сопровождалось увеличением уровней доходов, уточняют авторы доклада. Тем не менее, достигнутый прогресс в значительной степени связан с революцией в области технологий и успехами в понимании причин заболеваний.
Ожидаемая продолжительность жизни в масштабах всего мира стала быстро расти после 1950 года, увеличившись с 47 в 1950-1955 годах до 68 лет в 2005-2010 годах. Самая высокая продолжительность жизни в настоящее время - в Северной Америке и Европе. Китаю и Индии также удалось достичь больших успехов в увеличении ожидаемых лет жизни. Если в 1950-1955 в этих странах люди в среднем жили 40 и 38 лет, а в 2005-2010 - 72 и 68 лет.
В то же время Африка не смогла обеспечить столь впечатляющего прогресса. Авторы указывают на взаимосвязь с эпидемией ВИЧ, СПИДа. Ожидаемая продолжительность жизни в этом регионе не превышает 55 лет.
Источник: jerelo.com.ua"
 Є над чим замислитись...

24.2.10

Скільки треба грошей мати щоби інвалідом стати?

Ось таке повідомлення з'явилось сьогодні на порталі invak.infо:


Национальная статистическая служба Армении при содействии Центрального статистического бюро Швеции провела исследования процедуры получения инвалидности в Армении. Целью исследования было выявить, насколько бескорыстно и объективно ВТЭКи предоставляют гражданам статус инвалида.
Дуже хочеться щоб і у нас колись провели таке дослідження, і бажано на такому ж високому рівні. Адже інвалідність сьогодні коштує в Україні дуже дорого, дорожче ніж декілька років тому. Пов'язаний попит на довідки про встановлення групи інвалідності з новими правилами вступу до ВНЗ, при яких МСЕК залишився чи не єдиним вікном для корупції при вступі до вишу, а також з впорядкуванням механізму контролю за дотриманням роботодавцями нормативу робочих місь для працевлаштування та зайнятості інвалідів, адже фіктивна "інвалідизація" власного співробітника є найефективнішим способом обійти норматив не порушуючи його. Та тільки там, здається, такі гроші "крутяться", та ще й зважаючи на закритість та корпоративну солідарність всередині медичної системи важко повірити що хтось колись проведе таки в Україні подібне дослідження.

23.2.10

Харків'ян поменшало

По предварительным данным управления социально-экономического развития, планирования и учета Харьковского городского совета, численность населения г. Харькова на 01.01.2010 г. составила 1 452,3 тыс. человек. За 2009 год численность населения уменьшилась на 3 708 человек, что в расчете на 1 000 населения составляло 2,6 человека. Изменение численности населения состоялось за счет естественного сокращения (4 310 человек, или 3,0 человека на 1 000 населения) и незначительного миграционного прироста (602 лица, или 0,4 человека на 1 000 населения).


Думаю, дуже сильно вплинула криза і багатьом людям з інших регіонів, які працювали в Харкові, довелося повернутися додому через відсутність роботи. Напевне, така ж тенденція характерна і для Києва. 
Доречі, найоб'єктивнішою методикою визначення реальної кількості населення є статистика... споживання хліба! Кількість проданого в місті зліба ділиться на середню норму споживання на людину, і виходить кількість реального населення! 

21.2.10

"Мы строили, строили, и наконец-то потсроили! Ура!" (с)

Радий нарешті презентувати власноруч створений блог проекту „Особенные сказки”.
(я відвертий "чайник" у цій справі, тому для мене це велика подія:))

В 2008 році цей проект придумав та реалізував мій друг, колега та соратник по організації „Толеранс центр” відомий радіо журналіст та громадський діяч Володимир Носков.
В межах проекту вдалося записати та видати на диску збірку занять з казкотерапії (є такий напрям в дитячій психології). Орієнтований проект в першу чергу на діток з вадами зору, але так само цікавий буде і звичайним дітям та їхнім батькам.
Володя зміг залучити до роботи над диском більше двадцяти акторів харківських театрів, які безкоштовно (!) озвучували казки, виграв невеличкий грант та знайшов спонсорів на оплату послуг професійних звукорежисерів та інших фахівців, а також на тиражування диску.
Наклад тоді вдалося випустити невеликий і всі диски буквально розлетілися за декілька днів: замовлення були з усієї України, а також з багатьох міст Росії та Білорусії. Зараз розповсюджуються казки цього проекту виключно методом переписування дисків одне одному.

Тоді я не зміг особливо допомогти своєму другу, був на стажуванні в Києві, (разом з дружиною Свєтою ми лише зробили дизайн "накатки" та "вкладки"), але дуже добре пам’ятаю яким складним був цей проект для Володі та команди, що з ним працювала. Також пам’ятаю радість акторів від того що вони можуть взяти участь в такому доброму та щирому проекті, радість педагогів та батьків, які отримали диски з заняттями, і особливо враження діток, які ці казки слухали і слухають дотепер.

Тому і виникла ідея зробити такий Інтернет-ресурс де можна було б викласти усі 35 занять цього проекту щоб кожен зміг їх прослухати, скачати, поділитися враженнями.
Крім того, сподіваємося з Володею що слухачі будуть допомагати в розповсюдженні проекту на якомога ширшу аудиторію і, можливо, допоможуть матеріально на його продовження: виготовлення нового тиражу вже існуючих та запису нових казкових занять.

Працював я над блогом не довго і з величезним задоволенням.

Зараз презентую його тут, прошу висловити свої думки, поради, конструктивну критику.

Планую якимось чином отримати домен в зоні .org або .org.ua (можливо хтось зробить таку спонсорську допомогу).

Також буду піарити де тільки можна, сподіваюсь на допомогу.

Отже, ласкаво прошу!

20.2.10

Так що ти кажеш завадило тобі навчитися грати на гітарі?

Стихи о Харькове


Булат Окуджава

Стихи о Харькове


Я города люблю громадины,
До пят ушедшие в дома,
А в тех домах живут романтики -
Их жизнь придумала сама.

Они живут, под солнцем жмурятся,
Твердят обычные слова,
И открывают свои улицы,
Как открывают острова.

Я с ними сам мальчишкой делаюсь,
Сам фантазером становлюсь.
Надев в июнь рубаху белую,
На их гулянья тороплюсь,

Где шинами нешумно шаркая,
Прохладой правдашней дыша,
Идет по Харькову нежаркая
Густая полночь не спеша,

Где парус парков распуская,
Волной качая берега,
Течет, течет, течет Сумская
Так далеко издалека.

Подумайте, какое зрелище!
Единственный на шар земной,
Весь этот город, в полночь дремлющий,
О чем-то говорит со мной.

И хворости мои, и горести,
Все, что болело, все, что жгло,
Вдруг потонуло в этом городе,
Вдруг отболело и прошло.

О Харьков, Харьков, твои улицы,
Они ясны и без огня.
Пусть пешеходы твои - умницы -
Поучат мудрости меня.

И пусть, отвергнув все нелепости,
Ты сам заговоришь во мне...
Твои полночные троллейбусы
Плывут и тают в тишине.

1982

19.2.10

У вас к ней есть вопросы?


Во вторник, 23 февраля, с 16.00 до 17.00 по телефону 760-47-01 на вопросы харьковчан ответит Светлана Горбунова-Рубан, начальник управления труда и социальной защиты населения Харьковского горсовета. "Прямую линию" проводит газета "Вечерний Харьков", в этой же газете 2 марта будут опубликованы результаты общения..

За 20 лет украинских вузов стало вдвое більше

В 2009/2010 учебном году в Украине функционирует 350 вузов III-IV уровня аккредитации. По сравнению с 1990/1991 годом (149 вузов) количество учебных заведений в Украине увеличилось более чем в два раза. Об этом сообщает Государственный комитет статистики Украины.
Согласно данным ведомства, кроме того, в этом учебном году свои образовательные услуги предоставляли 511 заведений I-II уровня аккредитации. По сравнению с 1990/1991 годом (742 вузов) их число уменьшилось на 231 единицу, сообщает Лига.
Источник: jerelo.com.ua

При тому що населення скоротилось майже на 7 млн. осіб!
А те що менше стало технікумів та училищ пояснюється їхньою перекваліфікацією у ВНЗ.

Укрзалізниця покращує сервіс для людей з обмеженими фізичними можливостями

Укрзалізниця продовжує роботу щодо забезпечення безперешкодного доступу людей з обмеженими можливостями до інфраструктури залізничного транспорту. Протягом 2009 року 56 вокзалів, станцій та зупиночних пунктів облаштовано пандусами, переходами, спеціальними поручнями, з`їздами, пішохідними доріжкам тощо для зручності осіб з обмеженими фізичними можливостями з урахуванням сучасних будівельних норм.
На 14 вокзалах облаштовано зали очікування і відпочинку для людей з інвалідністю та пасажирів з дітьми, камери схову, туалетні кімнати тощо. Тривають роботи з реконструкції приміщень вокзалів Красний Лиман та Євпаторія-Курорт. На 27 вокзалах та станціях на зручній висоті для користування особами з обмеженими фізичними можливостями (на інвалідних візках) установлено кнопки виклику персоналу та таксофони. Для полегшення доступу осіб з обмеженими фізичними можливостями до рухомого складу чотири вокзали було оснащено спеціальними піднімальними пристроями (підйомниками).
Протягом минулого року проводилися роботи з облаштування перонів рельєфними обмежувальними смугами, нанесення на підлозі вокзалів спеціальних контрастних позначень, облаштування на привокзальних площах спеціально відведених місць для паркування автомобілів інвалідів.
Фахівці залізниць щоквартально проводять обстеження вокзалів, станцій, пасажирських платформ щодо стану безперешкодного доступу до них, вживаються заходи щодо усунення виявлених недоліків.
Персонал, який обслуговує осіб з обмеженими фізичними можливостями, постійно проходить навчання.
Джерело: Національна Асамблея інвалідів України

18.2.10

Видадуть збірки для особливих дітей

Невдовзі світ побачить першу в Україні повноколірну збірочку для дошкільнят про їхніх ровесників з порушеннями психофізичного розвитку.
«Почуй мене сердечком» – таку назву матиме збірочка для малят з вадами слуху. Для незрячих та слабозорих створюють книжечку “Навчаймося бачити разом”. Окрема збірочка – і для діток, прикутих до інвалідних візків, з порушеннями опорно-рухового апарату – під назвою “Ходімо зі мною у казку!”.
- Ми з раннього віку даємо дітям знання про різні види транспорту, овочі-фрукти, меблі-посуд, формуємо елементарні уявлення з астрономії та фізики, проте не вчимо найважливішого – розуміти оточуючих з обмеженими можливостями, – кажуть автори ідеї. – На часі впровадження у систему освіти спільного навчання здорових та неповносправних.
До випуску унікального видання причетні і діти – учні художньої школи та вихованці дошкільних і спеціальних навчальних закладів. Вони допомагають ілюструвати збірочки. Волинська дитяча громадська організація “Центр розвитку дитини” напередодні 17 лютого – міжнародного Дня спонтанного прояву доброти – закликала меценатів зреалізувати благородну ідею.
Джерело: invak.info

У Харкові подібна збірка вже видавалась, щоправда для дітей шкільного віку.

Крок вперед чи назад?

Комітет з питань охорони здоров'я рекомендує парламенту прийняти за основу законопроект про внесення змін до статті 12 Закону "Про лікарські засоби" (щодо маркування лікарських засобів шрифтом Брайля)
Як зазначалося в ході засідання Комітету, законопроектом (реєстр. № 5506) пропонується встановити, що на зовнішній упаковці лікарських засобів, які використовуються особами з вадами зору, шрифтом Брайля зазначається назва лікарського засобу.
При цьому, наголосили народні депутати, реалізація громадянам лікарських засобів, які марковані шрифтом Брайля, здійснюється на їх вимогу, а Міністерство охорони здоров´я України визначає лікарські засоби, упаковка яких не маркується шрифтом Брайля.
Народні депутати також підкреслили, що прийняття законопроекту дозволить запобігти подорожчанню ліків для всіх категорій громадян.

Джерело: Апарат Верховної Ради України
 Кому більш-менш знайома історія змін до даного Закону щодо шрифту Брайля, той зрозуміє питання виставлене в заголовку.

16.2.10

"А и Б сидели на трубе" - до уваги інвалідів І групи.

Адвокат Олег Лепетюк попросив розповсюдити цей документ:



МІНІСТЕРСТВО ОХОРОНИ ЗДОРОВ’Я УКРАЇНИ
Відділ медико-соціальної експертизи
вул. М. Грушевського, 7, м. Київ, 01021, тел. (044) 253-61-94, E-mail: moz@moz.gov.ua, web:http://www.moz.gov.ua, код ЄДРПОУ 00012925


                  17.02.10        № 16.01-31                                    _На                           від                      _

 


Головним лікарям обласних (міських) центрів (бюро) медико-соціальної експертизи



         На розширеному засіданні Уряду 3 грудня 2009 року за № 1317 прийнята постанова Кабінету Міністрів України «Питання медико-соціальної експертизи».
         Критеріями встановлення інвалідності відповідно до Закону України «Про реабілітацію інвалідів в Україні» передбачено першу групу інвалідності поділяти на підгрупи А і Б залежно від ступеня втрати здоров‘я інваліда та обсягу потреби в постійному сторонньому догляді, допомозі або нагляді.
         У зв‘язку з цим в Україні мають місце звернення інвалідів першої групи, у тому числі тих, кому інвалідність встановлено МСЕК без строку переогляду, з метою внесення відповідних змін в довідки МСЕК та індивідуальні програми реабілітації.
         Медико-соціальні експертні комісії у свою чергу пропонують інвалідам першої групи оформляти нові «Направлення на МСЕК» (форма 088/о) у лікарсько-консультативних комісіях лікувально-профілактичних закладів для повторного огляду на МСЕК, що викликає незадоволення останніх.
         З метою запобігання бюрократичної тяганини у проведенні перекваліфікації інвалідів першої групи на підгрупи А і Б та оформленні індивідуальних програм реабілітації МОЗ України розробляється спрощена процедура переогляду зазначеної категорії інвалідів.
         Зважаючи на вищевикладене, прошу дати доручення МСЕК тимчасово призупинити направлення інвалідів першої групи у лікувально-профілактичні заклади до остаточного визначення оптимальної процедури оформлення медичних документів для інвалідів першої групи.


Начальник Відділу
медико-соціальної експертизи                                                  В.В. Марунич

В апреле ХАТОБ станет доступным для инвалидов

В марте у центрального входа в Харьковский академический театр оперы и балета имени Лысенко начнётся строительство пандуса для людей на инвалидных колясках. Об этом сообщила Елена Шингарёва, вице-президент общественной организации «Креавита». По словам Шингаревой, проектная документация уже готова. Начнут строительство в марте, и за месяц планируют его окончить. А внутри оперного театра появится специальный подъёмник.
Сейчас люди на инвалидных колясках могут попасть в здание оперного театра только через боковой вход (там более пологие ступени) и только с чьей-то помощью.
Обсуждение необходимости пандуса на входе в ХАТОБ началось около полугода назад. Аргумент против строительства выдвинула администрация театра, которая утверждала, что пандус мог помешать подъезду автомобиля, который устанавливает рекламный баннер на одной из колонн здания. Однако, аргумент был отброшен и городские власти приняли решение построить пандус.
А среди долгосрочных планов у чиновников города - оборудовать одну из средних школ города так, чтобы она стала доступной для детей-инвалидов. Какую именно - ещё решают. Принцип тот же: на входе - пандус, внутри - подъёмник. А возить в школу детей будет «Инватакси», говорит Шингарева (она директор этой службы). Впрочем, эта идея пока что на стадии обсуждения, реальное строительство начнётся не раньше сентября следующего года.
Джерело: Національна Асамблея інвалідів України

12.2.10

"Єдиний податок" зміцнили?

Цікава новина: в систему, введену в дію наказом Президента вносяться зміни законом!
Головне щоб спрацювало...

Верховна Рада України прийняла за основу проект закону "Про особливості застосування спрощеної системи оподаткування, обліку та звітності суб'єктів малого підприємництва у період виходу економіки України зі стану фінансової кризи"
Законопроектом (реєстр. №4549) пропонується створити механізм захисту прав суб´єктів малого підприємництва, на яких поширюється спрощена система оподаткування, обліку та звітності.
Зокрема, законопроект містить положення щодо: заборони збільшення ставок єдиного податку, визначених на 1 січня 2009 року; обмеження кола суб´єктів малого підприємництва, на яких поширюється спрощена система оподаткування, обліку та звітності; встановлення обов´язку сплати суб´єктами малого підприємництва, які сплачують єдиний податок, інших податків і зборів (обов´язкових платежів); зміни механізму справляння єдиного податку; звільнення від сплати страхових внесків (визначених Законом "Про загальнообов´язкове державне пенсійне страхування") фізичних осіб - суб´єктів підприємницької діяльності, які обрали спрощену систему оподаткування (єдиний податок), та членів сімей зазначених осіб, які беруть участь у провадженні такими суб´єктами підприємницької діяльності та не перебувають з ними у трудових відносинах.
Джерело: Апарат Верховної Ради України

Архів